Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SmitAir- linia lotnicza tylko dla palaczy

25 czerwca 2006

27 marca 2007 lotem z Dusseldorfu do Tokio zainauguruje swoją działalność linia lotnicza dla nałogowych palaczy – Smintair. Założył ją niemiecki multimilioner Alexander W. Schoppmann. który sam jest palaczem i koszmarnie cierpi bez papierosa w czasie długodystansowych lotów. Nowe linie lotnicze noszą nazwę SmintAir – to skrót od „Smoker’s International Airways”. Shoppmman zapowiada, że samolotami SmintAiru będą mogli latać również niepalący, jednak będą musieli pisemnie zaakceptować dym papierosowy w samolocie.

Be Sociable, Share!


Linie dysponują samolotem BOEING 747-400 podzielonym na pierwszym poziomie na 2 klasy: 30 miejsc pierwszej klasy oraz 108 miejsc klasy business. Piętro wg filozofii właściciela to miejsce relaksu dla palaczy. Znajduję się tam duży salon przeznaczony zarówno do odpoczynku, jak i do załątwiania spraw biznesowych. Salon nie zawiera foteli lotniczych, lecz wygodne kanapy i fotele.

Samolot wyposażony jest w nowoczesną technikę – każdy pasażer może korzystać z Internetu, własnych GSM, ma do dyspoyzcji wielokanałową TV oraz odtwarzacze DVD i MP3.


Planowana siatka połączeń na 2007 roku obejmuję nie tylko Japonię, ale też USA oraz Wielką Brytanię.
Techniczną opiekę nad samolotem powierzono Lufthansie.


Kontakt:
SMINTAIR LIMITED
95, Wilton Road
Suite 3
Londyn SW1V 1BZ, England


Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 523

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie