Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Słuchawki na jetlag – Nowa propozycja linii Finnair

19 marca 2012

Jasne światło może złagodzić objawy wynikające ze zmiany rytmu dobowego lub też całkowicie im zapobiec. Finnair – jako pierwsze linie lotnicze na świecie – wprowadzą w samolotach słuchawki emitujące jasne światło.

Be Sociable, Share!


(Warszawa 19.03.2012 r.) Jasne światło może złagodzić objawy wynikające ze zmiany rytmu dobowego lub też całkowicie im zapobiec. Finnair – jako pierwsze linie lotnicze na świecie – wprowadzą w samolotach słuchawki emitujące jasne światło. Od końca marca do końca kwietnia linie Finnair przeprowadzą test tego innowacyjnego fińskiego urządzenia o nazwie Valkee wśród pasażerów klasy biznesowej na trasie Helsinki-Szanghaj.

Urządzenie Valkee ma na celu poprawę samopoczucia pasażerów dzięki jasnemu światłu wprowadzanemu przez kanał słuchowy i wyrównaniu ilości światła dostarczanego do mózgu do naturalnego poziomu. Pasażerowie będą dzięki temu w mniejszym stopniu odczuwać zmęczenie wywołane zmianą stref czasowych i zaburzeniem rytmu dobowego (tzw. jetlag). Urządzenie Valkee stanowi bezpieczny i naturalny sposób na uzupełnienie energii, a jego małe rozmiary sprawiają, że jest również łatwy w transporcie.

„Wprowadzenie słuchawek Valkee z jasnym światłem to jeden ze sposobów na wzbogacenie oferty lotów Finnair o nowe, interesujące doświadczenia. Jako innowacyjne linie lotnicze nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań w celu poprawy samopoczucia i komfortu podróży naszych pasażerów”, mówi Jarkko Konttinen, Wiceprezes Finnair ds. globalnej marki i komunikacji marketingowej.

Pasażerowie, którzy chcą wziąć udział w teście urządzenia są proszeni o wypełnienie formularza po skorzystaniu ze słuchawek Valkee według poleceń załogi. Na przykład w przypadku lotu w kierunku wschodnim do Szanghaju należy użyć słuchawek Valkee na około godzinę przed lądowaniem, wtedy, gdy w Szanghaju jest wczesny ranek.

Słuchawki emitujące jasne światło Valkee produkuje fińska firma o tej samej nazwie. Słuchawki zostały zatwierdzone jako wyrób medyczny klasy II(a) i otrzymały certyfikat CE.

Po zakończeniu etapu testowego słuchawki Valkee zostaną dodane do oferty handlowej Finnair.

Więcej informacji udziela:

Finnair Media Desk tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com

Be Sociable, Share!

Wizyt: 313

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie