Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SkyEurope zaniepokojone Wizz Air

2 grudnia 2004

Opublikowane niedawno wiadomości na temat Wizz Air i problemów tej firmy z regulowaniem bieżących zobowiązań finansowych, spowodowało niepokój SkyEurope o negatywny wpływ tych informacji na cały sektor tanich przewoźników w Europie Środkowej.

Be Sociable, Share!


Fakt, iż rzekomo Wizz Air nie zapłacił opłat lotniskowych w Budapeszcie przynosi wątpliwości, co do wypłacalności firmy. Ponadto wskazuje to na stosowanie nieuczciwych praktyk, gdyż linie lotnicze nie są traktowane w jednakowy sposób.

Problemy finansowe Wizz Air mogą być ściśle powiązane z brakiem przyciągnięcia nowego kapitału do spółki. Do dzisiaj Wizz Air zabezpieczył jedynie 6,2 miliona Euro kapitału inwestycyjnego, co jest niewystarczające do prowadzenia działalności. Ogłoszone plany pozyskania dodatkowych 40 milionów Euro nowego kapitału nie powiodły się a ogłoszony inwestor zapewnił jedynie 3 miliony Euro w postaci pożyczki.

Niezapłacone usługi od różnych dostawców, słaba sytuacja finansowa oraz częste odwołania lotów wskazują na poważne problemy spółki. Z podobnymi problemami borykały się również Volareweb oraz V Bird, co doprowadziło do bankructwa obu spółek w tym roku.

SkyEurope wspierane jest przez bardzo silne instytucje finansowe takie jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR), Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI), Bank ABN AMRO oraz Bank Austria Creditanstalt, a ostatnio pozyskało 10 milionów Euro finansowania jako część całościowego planu pozyskania 50 milionów Euro

SkyEurope ma szerokie doświadczenie jako pierwsza tania I nisko-kosztowa linia lotnicza w Europie Środkowej mająca trzyletnie doświadczenie prowadzenia z sukcesem operacji lotniczych oraz przewiozło ponad 1 milion pasażerów.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 034

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie