Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SkyEurope przyjmuje pierwszego Boeinga 737-700NG

30 lipca 2007

SkyEurope Airlines z dumą wprowadza do floty pierwszy zakupiony bezpośrednio samolot Boeing 737-700NG. Ta nowa maszyna zarejestrowana jako OM-NGN wylądowała na lotnisku w Bratysławie 19. lipca 2007 po locie z Seattle z przerwą na tankowanie w Keflavik.

Be Sociable, Share!


Ten pierwszy zakup bezpośredni, w sumie już 13tego we flocie SkyEurope nowego samolotu Boeing 737-700NG, sfinansowany został przez Halifax Bank of Scotland. Następne przekazanie kolejnych trzech kupionych bezpośrednio 737NGs planowane jest do końca tego roku i finansowane będzie również przez Halifax Bank of Scotland Corporate. Od dzisiaj, SkyEurope Airlines zobowiązane jest odebrać w sumie 26 samolotów Boeing 737-700NG oraz posiada prawa zakupu kolejnych 6 maszyn.

GECAS na podstawie leasingu operacyjnego dostarczył 12, Halifax Bank of Scotland Corporate’s sfinansuje zaś terminową pożyczką zakup kolejnych czterech maszyn, które staną się własnością firmy.


Użycie tego instrumentu finansowego zgodne jest ze strategią SkyEurope, której celem jest stworzenie kombinacji: maszyn w leasingu oraz należących do majątku spółki. Jest to również sprawdzony sposób finansowania rozwoju floty


Uwaga: Halifax Bank of Scotland Corporate jest częścią HBOS Group, czwartego co do wielkości banku w UK pod względem kapitalizacji rynkowej.


 


Źródło: skyeurope.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 3 090

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie