Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SkyEurope atakuje Wizzair

16 lutego 2006

Po odwołaniu przez SkyEurope części lotów na trasach z Polski i wprowadzeniu przez Wizz Air specjalnej promocji, polegającej na oferowaniu darmowych biletów dla pasażerów SkyEurope, którzy mieli podróżować na odwołanych trasach SkyEurope wystosowała oświadczenie, w którym zarzuca liniom Wizz Air nieuczciwą konkurencję, żąda przeprosin oraz ujawnienia bilansu finansowego spółki.

Be Sociable, Share!


OŚWIADCZENIE


Szanowni Państwo, chciałbym skomentować ostatnie działania węgierskiego przewoźnika Wizz Air, który opisywał „drastyczne obniżenie przez Sky Europe ilości miejsc dla pasażerów” oraz porównywał SkyEurope do linii, które nie operują już w Polsce.


SkyEurope ogłosiło (14 lutego) olbrzymi rozwój w Europie Środkowej otwierając piątą bazę w regionie, w Pradze. Nasza strategia to skupianie się na całej Europie Środkowej, a nie na jednym kraju bądź połączeniu. Jesteśmy linią paneuropejską i największym tanim, nisko-kosztowym przewoźnikiem w Europie Środkowej i Wschodniej. Żądamy przeprosin od węgierskiego przewoźnika, gdyż tego typu wypowiedzi godzą w dobre obyczaje.


SkyEurope jest obecnie najlepiej dofinansowaną nisko-kosztową linią lotniczą w tej części Europy. Wejście na giełdę przyniosło firmie 60 milionów nowego kapitału. SkyEurope prowadzi bardzo przejrzystą politykę dotycząca sytuacji finansowej firmy. Zachęcamy i żądamy od Wizz Air tego samego i ujawnienia sytuacji finansowej przewoźnika.


Wizz Air nazywa pasażerów SkyEurope “opuszczonymi” oferując im loty do Budapesztu zamiast Bratysławy oraz do Brukseli zamiast Amsterdamu. To jasno pokazuje, że jest to tylko tania marketingowa sztuczka mająca na celu wypełnienie miejsc na słabo sprzedających się trasach. Wizz Air oferuje również połączenie Katowice – Mediolan/Bergamo dla pasażerów podróżujących do Bolonii, jednocześnie SkyEurope oferuje połączenie do Mediolanu Bergamo z Krakowa. Propozycja Wizz Air wskazuje jednoznacznie, iż przewoźnik ten chce przyciągnąć pasażerów, by ściągnąć z nich bardzo wysokie opłaty za rezerwację.


Opłaty i podatki Wizz Air na trasie Katowice – Mediolan/Bergamo – Katowice: 157 PLN
Opłaty i podatki SkyEurope na trasie Kraków – Mediolan/Bergamo – Kraków: 69,26 PLN
WAŻNE JEST TO, ŻE PRZY ZMIANIE REZERWACJI PASAŻEROWIE SKYEUROPE NIE PŁACĄ NIC ZA DOKONANIE TEJ ZMIANY!! (dotyczy lotów odwołanych).


Wizz Air w swojej krótkiej historii skasował już wiele lotów i zredukował liczbę wielu innych. Poniżej kilka przykładów tras, które skasował Wizz Air z Polski:
    * Warszawa – Barcelona
    * Katowice – Gdańsk
    * Katowice – Budapeszt
    * Katowice – Monachium
    * Katowice – Berlin
    * Katowice – Malmö
    * Katowice – Amsterdam
Ponadto Wizz Air zredukował niedawno w znacznym stopniu swoje operacje na wielu trasach, m.in.:
    * Warszawa – Paryż/Beauvais,
    * Warszawa – Sztokholm/Skavsta,
    * Warszawa – Kowno,
    * Katowice – Dortmund,
    * Budapeszt – Paryż/Beauvais,
    * Budapeszt – Amsterdam,
    * Budapeszt – Warszawa,
    * Budapeszt – Sztokholm/Skavsta,
    * Budapeszt – Bruksela/Charleroi,
    * Budapeszt – Frankfurt/Hahn,


Podpisano: Eryk Kłopotowski, rzecznik prasowy SkyEurope Airlines

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 258

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie