Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Sky Europe odchodzi, Norwegian przychodzi

2 września 2007

Linie lotnicze Norwegian prawdopodobnie zajmą pozycję Sky Europe na lotnisku Balice. Przewoźnik już kupił nowe samoloty, a w przyszłym tygodniu jego przedstawiciele spotykają się z dyrekcją lotniska. Norwegian lata już z Krakowa do kilku miast. Jest jednak szansa, że teraz zwiększy swoją obecność w tym mieście. Przedstawiciele Norwegian mówili że zdecydowaliby się na stworzenie drugiej (po Warszawie) bazy w Polsce, gdyby nie ograniczenia spowodowane zbyt małą flotą. Jednak kilka dni temu Norwegian kupił 42 boeingi 737.

Be Sociable, Share!


Wprawdzie maszyny zostaną dostarczone dopiero w 2009 r., ale już dziś pozwala to na planowanie siatki połączeń i ewentualne wypożyczenie maszyn innym liniom.

Jeśli Norwegian ostatecznie porozumie się z lotniskiem w Balicach, najprawdopodobniej będzie utrzymywał na tym lotnisku dwa samoloty, czyli wykorzysta „działkę” SkyEurope. Jednak jest mało prawdopodobne, że będzie latał do Wielkiej Brytanii, ponieważ na tych trasach nie ma szans w konkurencji z Ryanair. Nie jest wykluczone, że otworzy połączenia do krajów b. Jugosławii, dokąd Polacy tak chętnie latają, a także do Moskwy i na Ukrainę.

/KY/ na podstawie Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 914

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie