Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Skandynawski potop na Kraków

9 maja 2008

Wśród Polaków coraz popularniejsze są kierunki do miast w Skandynawii. Specjaliści od ruchu lotniczego mówią nawet o kilkusetprocentowym wzroście przewiezionych pasażerów. Największe żniwa szykują się na lotach z miast Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii a Krakowem.

Be Sociable, Share!


W Polsce działają skandynawskie linie Norwegian, SAS, Finnair oraz Sterling.dk. Przewoźnicy oferują bezpośrednie loty do Krakowa m.in. z Helsinek, Sztokholmu, Kopenhagi i Oslo. Od września linie Norwegian uruchomią rejsy z Krakowa do Stravanger. Z jednym biletem w ręku można polecieć do Krakowa z Trondheim, Bergen, Bardufoss, Bodo, Kristiansand i Tromso.

Regularne połączenie z Oslo uruchomił też SAS, który tylko w styczniu na trasach do Polski przewiózł o 48 proc. pasażerów więcej niż rok wcześniej. Miesiąc później poprawił ten wynik jeszcze o 10 proc.


Z kolei Finnair coraz śmielej planuje stworzenie całorocznego połączenia do Helsinek. Natomiast Norwegian chce ustanowić w Krakowie swoją drugą (po Warszawie) bazę w Polsce.  


W 2007 roku do Krakowa przyjechało łącznie prawie 10 proc. skandynawskich gości spośród 5 mln turystów z zagranicy. W 2008 roku ma ich być o kilka procent więcej.


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 295

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie