Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Siedem gwiazdek dla LOT-u

Siedem gwiazdek dla LOT-u

17 czerwca 2013

Analitycy portalu AirlineRatings.com przygotowali pierwszy w historii ranking, w którym oceniono 425 linii lotniczych z całego świata. LOT znalazł się wśród najlepszych

Be Sociable, Share!


Analitycy portalu AirlineRatings.com przygotowali pierwszy w historii ranking, w którym oceniono 425 linii lotniczych z całego świata. LOT znalazł się wśród najlepszych

Portal AirlineRatings.com stworzył Geoffrey Thomas znany australijski redaktor specjalizujący się w dziedzinie lotnictwa. W przygotowaniu rankingu pomagał mu zespół specjalistów lotniczych.

Każdemu przewoźnikowi przyznano od jednej do siedmiu gwiazdek (przy czym siedem to ocena najwyższa) w dwóch kategoriach: bezpieczeństwo oraz jakość produktu.

Eksperci brali pod uwagę m.in. audyty przeprowadzane przez rządy oraz czołowe organizacje lotnicze, a także historię danego przewoźnika (liczbę zabitych w katastrofach, etc.).

– Jako osoba, która przeważnie spędza w samolocie więcej niż 75 dni rocznie, mogę zapewnić, że znacznie ważniejsze jest to , aby dowiedzieć się o linii lotniczej czegoś więcej niż to, co podają na lunch. W niektórych rejonach świata dużo lepiej jest bowiem wybrać podróż samochodem lub pociągiem niż ryzykować lot – zauważa Geoffrey Thomas.

Wśród linii, które dostały zaledwie dwie w kategorii bezpieczeństwo znalazły się m.in. nepalskie Yeti Airlines, indonezyjskie Lion Air, trzy gwiazdki otrzymały m.in. birmańskie linie Yangon Airlines.

Wizzair dostał cztery gwiazdki, a RyanAir oraz EasyJet po pięć gwiazdek. Siedmioma gwiazdkami w kategorii bezpieczeństwo mogą pochwalić się m.in. tacy przewoźnicy jak British Airways, Emirates, Lufthansa, LOT, Qantas, United Airlines czy Virgin Atlantic.

pełen ranking: http://www.airlineratings.com//airlines.php?l=A

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie