Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Saudyjskie linie lotnicze nie chcą przewozić Żydów

9 sierpnia 2013

Linie lotnicze Saudi Arabian Airlines odmawiają sprzedawania biletów na lot osobom z izraelskim paszportem – informuje „New York Post”

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze Saudi Arabian Airlines odmawiają sprzedawania biletów na lot osobom z izraelskim paszportem – informuje „New York Post”

Z informacji nowojorskiego dziennika wynika, że Saudi Arabian Airlines odmawiają biletów posiadaczom izraelskiego paszportu, nawet jeśli na pokład chcieliby oni wejść na amerykańskim lotnisku, a Arabię Saudyjską potraktować jedynie jako port przesiadkowy.

Jak zauważył portal telewizji Fox News na stronie internetowej, system rezerwacji jest tak skonstruowany, że przed zakupem biletu trzeba podać obywatelstwo. Posiadacze izraelskiego paszportu nie mogą przejść do kolejnego etapu. Biletu nie uda im się zarezerwować również telefonicznie.

Bill de Blasio, kandydat na burmistrza Nowego Jorku, spróbował podszyć się pod izraelskiego obywatela i kupić bilet. Nie udało mu się to jednak. – Ponieważ ma pan izraelskie obywatelstwo, nie będzie pan wpuszczony na pokład Saudi Arabian Airlines – usłyszał od przedstawiciela przewoźnika.

De Blasio zapowiedział walkę o równe traktowania dla izraelskich obywateli. Zgodnie z amerykańskim prawem federalnym żaden krajowy zagraniczny przewoźnik nie może dyskryminować pasażerów ze względu na ich „rasę, kolor skóry, narodowość, religię, płeć czy pochodzenie”.

turystyka.rp.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 258

Tagi:

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie