Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Promocje tradycyjnych linii lotniczych

SAS zwiększa liczbę połączeń pomiędzy Gdańskiem a Kopenhagą

20 sierpnia 2007

Od 3 września 2007 linie SAS Dania zwiększają liczbę połączeń pomiędzy Kopenhagą i Gdańskiem. Tym samym z gdańskiego lotniska Rębiechowo będzie można dotrzeć cztery razy dziennie rejsowym samolotem linii SAS do Kopenhagi, na lotnisko Kastrup.

Be Sociable, Share!


Nowe połączenie będzie realizowane codziennie oprócz sobot. Lot trwa jedna godzinę. Wylot z Kopenhagi następuję o godzinie 16:40, przylot do Gdańska o 17.40. Wylot z Gdańska jest przewidziany o godzinie 18:15, przylot do Kopenhagi o 19.20.

Obecnie linie SAS oferują trzy rejsy dziennie między Gdańskiem a Kopenhagą. Wraz z nową, dodatkową godziną wylotu pasażerowie będą mieli do dyspozycji wyloty o godzinie: 6.30, 10.50, 15.50 i 18.15.


Wyloty samolotów SAS ze stolicy Danii do Gdańska odbywają się w godzinach: 9.25, 14.20, 16.40 i 20.55.


Nowe połączenia z Gdańska/Rebiechowo do Kopenhagi/Kastrup obsługiwane będą przez Cimber Air, 50- osobowym odrzutowym samolotem typu CR2, Canadair Regional Jet.


Dzięki nowemu, czwartemu już połączeniu z największym hub-em Skandynawii, pasażerowie z północnej Polski zyskali jeszcze bardziej dogodne połączenia ze Skandynawią, innymi miastami europejskimi, a także z Pekinem i Bangkokiem oraz Dubajem (w środy i niedziele od 31.10.07).


Cena rzeczywista biletu z Gdańska do Kopenhagi wynosi już od 448 złotych w jedna stronę. Podana cena jest wartością ostateczną i zawiera podatki/opłaty lotniskowe oraz koszt wystawienia e-biletu online na www.flysas.pl


Bilety dostępne są na stronie internetowej SAS w języku polskim www.flysas.pl i we wszystkich autoryzowanych biurach podróży IATA.


Thomas Jørgensen, Route Manager, Scandinavian Airlines Dania powiedział:
Wprowadzenie dodatkowego rejsu w godzinach popołudniowych jest efektem zwiększonego zapotrzebowania naszych klientów na takie połączenie.
Godziny wylotów zostały dobrane tak, aby zapewnić dogodną komunikację zarówno pomiędzy Kopenhagą i Gdańskiem, jak i zagwarantować najlepsza korelację z godzinami lotów do portów Skandynawii i Europy.”


“Gdańsk, Trójmiasto, obszar północnej Polski z takimi ośrodkami jak Bydgoszcz, to dynamicznie rozwijający się region, ważny z punktu widzenia gospodarki krajów Skandynawskich.
Uruchomienie dodatkowego, czwartego połączenia miedzy Kopenhagą a Gdańskiem było naszym priorytetm od dłuższego już czasu, cieszymy się, że nowy rejs został wprowadzony jeszcze w 2007 roku.
Dodatkowe połączenie regionu północnej Polski z regionem cieśniny Sundzkiej (Oresund) daje duże możliwości optymalizacji czasu podróży.
Pamiętajmy, że Kopenhaga to największy hub Skandynawii oferujący połączenia lotnicze do praktycznie wszystkich zakątków świata”, mówi Wanda Brociek Szefowa Sprzedaży i Marketingu SAS Polska .


Agnieszka Blandzi, Dyrektor VisitDenmark (Rządowa Organizacja Danii ds. Turystyki) komentuje:
Nie można pominąć faktu, iż zarówno Gdańsk, jak i Kopenhaga są niewątpliwymi atrakcjami turystycznymi Regionu Bałtyckiego.
W ciągu ostatnich dwóch lat liczba polskich turystów i biznesmenów zatrzymujących się na kilkudniowe pobyt w Kopenhadze wzrosła o 45%, przy czym w okresie jesienno-zimowym nawet o 70%.Z wielkim zadowoleniem przyjmujemy informację o dodatkowym połączeniu tuż po wakacjach, kiedy wzmaga się ruch biznesowy i przed Świętami, kiedy Kopenhaga notuje ogromną ilość turystów ciekawych przedświątecznych atrakcji, jarmarków i parku Tivoli.
Spotkajmy się w Kopenhadze!


Informacje dodatkowe:
www.flysas.pl
Dział Rezerwacji w Warszawie 022 8 500 500
Biuro SAS w Gdańsku, Lotnisko Rębiechowo 0583481239


Według danych Lotniska im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie, w roku 2006 port obsłużył 1 256 014 pasażerów (wzrost o ponad 80% w stosunku do 2005 roku).


Notowania linii lotniczych ze względu na ilość tras:


1. (2) WIZZ AIR, 8 tras, 410 tys. pasażerów
2. (1) LOT, 4 trasy, 327 tys. pasażerów
3. (5) RYANAIR, 3 trasy, 194 tys. pasażerów
4. (3 miejsce w 2005 roku) SAS, 1 trasa –Kopenhaga , 117 tys. pasażerówsasgroup.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 707

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie