Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS zwiększa ilość połączeń lotniczych z Chinami.

23 marca 2007

W ramach nowej strategii SAS wobec Chin, która ma przynieść racjonalizację ruchu powietrznego i usprawnić zaspokajanie potrzeb klientów poprzez zwiększanie dostępu do rynku chińskiego, linie lotnicze SAS postanowiły zapewnić bezpośrednie połączenia do Pekinu z kilku miast w Skandynawii.

Be Sociable, Share!


SAS dysponuje szeroko rozgałęzioną siecią połączeń między Skandynawią a Chinami. Samoloty SAS będą odbywały dziesięć lotów tygodniowo do Pekinu, a od września 2007 linie te zaoferują dodatkowe loty z Sztokholmu i Kopenhagi. Dzięki swemu położeniu geograficznemu, nowemu terminalowi lotniczemu, który będzie gotowy w drugiej połowie 2007 roku, oraz rozszerzonej współpracy między SAS i Air China, Pekin będzie znakomitym punktem transferowym. Już od 25 marca 2007 nowo otwarte połączenie Sztokholm-Pekin umożliwi lot bez lądowania ze Sztokholmu do Chin.


„Pekin ma ogromny wpływ na rozwój gospodarczy i przemysłowy Chin. Wiemy, że wielu naszych klientów uważa Pekin za wrota do tego kraju. Chcemy otworzyć Chiny dla wszystkich Skandynawów i pragniemy, by bramą, przez którą SAS wchodzi do Chin, był właśnie Pekin, niezależnie do tego, czy pasażerowie przylecą tam ze Sztokholmu, Oslo czy Kopenhagi i bez względu na to, dokąd dalej będą lecieli” Mówi Lars Lindgren, dyrektor zarządzający Scandinavian Airlines International.


SAS zauważył rosnące zainteresowanie klientów połączeniami do Szanghaju, które omijają jednak tamtejsze lotnisko międzynarodowe – Pudong International Airport. Pasażerowie SAS są dzisiaj najbardziej zainteresowani lotami na krajowe lotnisko w Szanghaju. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, SAS postanowiło zreorganizować swój ruch do Chin i od 8 kwietnia zrezygnuje z lotów na Pudong International Airport. W to miejsce linie lotnicze SAS zaoferują wygodne połączenia z lotniskiem krajowym Hong Qiao Airport w Szanhaju i kilkoma innymi ważnymi portami lotniczymi w Chinach.


„Dzięki bliskiej współpracy z Air China, podróżnym pragnącym dotrzeć do innych miejsc możemy oferować bezkonkurencyjną sieć bezpośrednich połączeń wewnątrz Chin. Nasza współpraca oznacza również, że pasażerowie zarabiają punkty programu Euro Bonus, mają zapewnione sprawne odprawy i wybierają połączenia wedle swych indywidualnych potrzeb”, dodaje Lars Lindgren.


Nadal będzie działało biuro sprzedaży SAS w Szanghaju.


 


Źródło: sas.com


/Luke/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 787

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie