Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS uruchamia Internet i GSM na pokładzie samolotów

21 grudnia 2011

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS to jeden z pierwszych przewoźników na świecie, którzy już w 2004 roku zaoferował swoim klientom dostęp do bezprzewodowego Internetu podczas lotu.

Be Sociable, Share!


Skandynawskie Linie Lotnicze SAS to jeden z pierwszych przewoźników na świecie, którzy już w 2004 roku zaoferował swoim klientom dostęp do bezprzewodowego Internetu podczas lotu. Teraz linia po raz kolejny pozwala swoim pasażerom być kontakcie z innymi w czasie podróży. Dzięki SASWiFi będą oni mogli surfować po Internecie i korzystać z telefonów komórkowych. Pierwszy samolot wyposażony w SASWiFi wzniesie się w powietrze za kilka dni.

W ostatnich latach liczba telefonów komórkowych lawinowo wzrosła, co przyczyniło się do zwiększenia popytu na nowe usługi mobilne. W 2010 roku Skandynawskie Linie Lotnicze SAS postanowiły po raz kolejny zaoferować Internet na pokładzie swoich samolotów, tym razem wraz z telefonią komórkową. Latem 2011 roku SAS podpisały z firmą Panasonic umowę, której przedmiotem było zaoferowanie usług WiFi i GSM dzięki opracowanym przez tę firmę systemom eXconnect i eXphone.

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS dążą do zapewnienia swoim klientom maksymalnego komfortu podróży, dlatego zaoferują im teraz najnowsze z dostępnych na rynku rozwiązań w dziedzinie WiFi, telefonii komórkowej i mobilnej rozrywki. Pasażerowie od tej chwili będą mogli korzystać na pokładzie samolotu ze swoich laptopów, smartfonów, zwykłych telefonów komórkowych i tabletów. Usługa internetowa SASWiFi będzie początkowo oferowana wszystkim pasażerom bezpłatnie.

W pierwszej kolejności w WiFi na pokładzie zostaną wyposażone wykorzystywane przez SAS samoloty Boeing 737-800, które na początku będą latać na krajowych trasach w Norwegii oraz do i z Oslo, Sztokholmu, Frankfurtu, Paryża i innych europejskich miast. Latem w to rozwiązanie zostanie wyposażonych dziesięć samolotów B737-800, a w przyszłości WiFi będzie oferowane na wszystkich trasach krótkiego zasięgu i obsługiwanych przez SAS trasach międzykontynentalnych.

- „Staramy się wykorzystywać innowacyjne rozwiązania mające na celu poprawę komfortu lotu dla naszych klientów. Dlatego cieszy nas, że możemy zaoferować usługi szerokopasmowego WiFi, telefonii komórkowej i mobilnej rozrywki, ponieważ wiemy, że właśnie o te usługi nasi klienci naprawdę prosili,” mówi Robin Kamark, dyrektor ds. sprzedaży w Skandynawskich Liniach Lotniczych. „Zdecydowaliśmy się na dostawcę posiadającego rozległe doświadczenie w zakresie instalowania systemów rozrywkowych w samolotach i jestem przekonany, że dokonaliśmy dobrego wyboru strategicznego”.

Usługi SASWiFi mają parametry 12 Mbps, co pozwala na pełne połączenie z internetem i dokonywanie zakupów online. Kolejny etap będzie obejmował filmy, materiały wideo, gry, informacje o mieście, do którego lot się odbywa, oraz usługi, które będzie można tam zamówić, np. rezerwację taksówek i hoteli. Począwszy od 2012 roku Skandynawskie Linie Lotnicze SAS zaoferują także telefonię GSM i GPRS, dzięki której pasażerowie będą mogli wysyłać i otrzymywać SMSy, korzystać z GPRS oraz wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie