Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Linie lotnicze

SAS uruchamia bezpośrednie połączenie Kopenhaga – San Francisco

9 lipca 2012

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS kontynuują ekspansję, czego potwierdzeniem jest uruchomienie kolejnego, bezpośredniego połączenia pomiędzy USA i Skandynawią, już od 8 kwietnia 2013 roku.

Be Sociable, Share!


Skandynawskie Linie Lotnicze SAS kontynuują ekspansję, czego potwierdzeniem jest uruchomienie kolejnego, bezpośredniego połączenia pomiędzy USA i Skandynawią, już od 8 kwietnia 2013 roku.

Ameryka Północna jest dla SAS ważnym i rosnącym rynkiem. Wiele firm międzynarodowych i skandynawskich wyraża duże zainteresowanie bezpośrednim połączeniem pomiędzy zachodnim wybrzeżem USA i Skandynawią. W odpowiedzi na te oczekiwania SAS ma przyjemność zaoferować sześć lotów tygodniowo z San Francisco do Kopenhagi, przez cały rok.

„SAS zawsze chętnie obsługuje rynki, na których jest duży popyt ze strony klientów skandynawskich (przylatujących do tego regionu, wylatujących z niego lub podróżujących w jego ramach). Dostrzegamy obiecującą sytuację rynkową w Ameryce Północnej, a w szczególności duży popyt, w cechującym się znaczącym rozwojem, regionie San Francisco oraz w północnej Kalifornii. Z nowego połączenia będą mogły korzystać zarówno osoby podróżujące w interesach, jak i turyści. Ułatwi ono import do i eksport ze Skandynawii, dlatego tak bardzo zabiegali o nie miejscowi przedsiębiorcy. Dzięki temu nowemu, jedynemu bezpośredniemu połączeniu ze Skandynawią, SAS po raz kolejny wychodzi na przeciw życzeniom klientów”, mówi Rickard Gustafson, dyrektor zarządzający SAS Group.

Dyrektor portu lotniczego w San Francisco John L. Martin dodaje: „Niezmiernie cieszy nas, że Skandynawskie Linie Lotnicze (SAS) uruchomią pierwsze w historii całoroczne połączenie między naszym lotniskiem i Bay Area a Kopenhagą, Skandynawią, państwami bałtyckimi i resztą Europy”. „Liczba lotów z naszego lotniska do Europy stale wzrasta, a wprowadzenie obsługiwanego przez SAS połączenia do Kopenhagi zapewni naszym klientom większy wybór i wygodę”.

Kopenhaga – główne lotnisko przesiadkowe SAS – oferuje szybkie i sprawne przesiadki na wiele lotów obsługiwanych przez SAS i partnerów tego przewoźnika w Skandynawii, Finlandii, Rosji, państwach nadbałtyckich, Polsce i Niemczech.

• SAS będzie jedyną linią lotniczą oferującą loty między San Francisco i Kopenhagą przez cały rok i przewiduje, że rocznie będzie przewozić na tej trasie około 125 000 pasażerów.
• Wyloty z San Francisco odbywać się będą codziennie z wyjątkiem wtorków o 17:35, a pasażerowie będą przylatywać do Kopenhagi o 13:15 następnego dnia. Wyloty z Kopenhagi odbywać się będą codziennie z wyjątkiem wtorków o 12:25, a lądowanie w San Francisco planowane jest o 14:24 tego samego dnia. Czas przelotu wyniesie 11 godzin i 20 minut. Godziny wylotów zapewniają najlepsze możliwości przesiadki do innych miast w Skandynawii i Europie Północnej.
• Dla podróżnych z Polski, najbardziej dogodne połączenia SAS do San Francisco, (przez Kopenhagę) linia zaoferuje z Warszawy, Gdańska, Poznania i Wrocławia.

Uruchomienie rejsów na trasie Kopenhaga – San Francisco to nie jedyna nowość SAS w połączeniach międzykontynentalnych. Od 1 kwietnia 2013 r linia uruchomi także dodatkowe połączenie Kopenhaga – Nowy Jork (lotnisko Newark), uzupełniając istniejącą ofertę o trzy nocne połączenia w tygodniu, co z kolei umożliwi dolot do Nowego Jorku ze wszystkich polskich portów obsługiwanych przez SAS.

Rezerwacja biletów na polskojęzycznej stronie: www.flysas.pl

Aktualnie SAS obsługuje połączenia z Nowego Jorku (Newark) do Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu a także z Chicago do Kopenhagi i Sztokholmu oraz z Waszyngtonu do Kopenhagi. Ze swoich lotnisk przesiadkowych w Kopenhadze, Oslo i Sztokholmie samoloty SAS latają do miast w całej Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii i innych europejskich krajach.

Na trasach transatlantyckich SAS wykorzystuje szerokokadłubowe maszyny Airbus A330 i A340, z dostępnym systemem audio/video, a loty premiowane są punktami programu EuroBonus. Przez ostatnie trzy lata portal flightstats.com uznaje SAS za najpunktualniejszego przewoźnika lotniczego w Europie.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie