Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS rezygnyje z klasy biznes

23 marca 2013

Skandynawskie Linie Lotnicze – SAS chcą jako pierwsze zrezygnować z klasy biznes. 30 lat temu to one też jako pierwsze wprowadziły ją w swoich samolotach.

Be Sociable, Share!


Skandynawskie Linie Lotnicze – SAS chcą jako pierwsze zrezygnować z klasy biznes. 30 lat temu to one też jako pierwsze wprowadziły ją w swoich samolotach.

Oferta lepszych warunków lotu dla biznesmenów oraz dodatkowe usługi w portach lotniczych okazały się wówczas przebojem. Ich śladem poszła większość regularnych linii lotniczych na świecie.

W tym roku w sytuacji kryzysu, Skandynawowie postanowili zrezygnować od 9 czerwca, z tej usługi na liniach europejskich. Decyzja wynika z faktu, że coraz mniej firm chce płacić dodatkowe sumy za swych pracowników podróżujących na stosunkowo krótkich trasach naszego kontynentu. Miejsce zlikwidowanych przedziałów biznes zajmą normalnie rozstawione fotele i maszyny będą mogły zabierać więcej pasażerów.

Zapowiada się też wprowadzenie tylko dwóch cenowo różniących się biletów. Obok zwykłego będzie drugi, droższy oznaczony jako „Go Plus”. Jego posiadacz będzie mógł korzystać z dodatkowych usług w portach lotniczych takich jak wstęp do specjalnych saloników, ułatwienia w rezerwacji, zbieranie punktów lojalnościowych itp. Klasa biznes pozostanie natomiast na długich trasach międzykontynentalnych.

Media skandynawskie zastanawiają się czy i tym razem inni lotniczy przewoźnicy pójdą ich wzorem.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 530

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie