Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS publikuje wstępne, pozytywne wyniki finansowe za trzeci kwartał 2012

9 listopada 2012

W odpowiedzi na liczne pogłoski publikowane w skandynawskich mediach SAS ogłosił, że w dniu 8 listopada 2012 roku przedstawi pozytywny wynik za trzeci kwartał – marża EBT wyniesie 568 mln SEK.

Be Sociable, Share!


W odpowiedzi na liczne pogłoski publikowane w skandynawskich mediach SAS ogłosił, że w dniu 8 listopada 2012 roku przedstawi pozytywny wynik za trzeci kwartał – marża EBT wyniesie 568 mln SEK.

Przychody związane z przewozem pasażerów wzrosły o 9%, a koszty jednostkowe spadły o 6%.
Pozytywny rozwój sytuacji w trzecim kwartale potwierdza, że wdrażanie strategii 4 Excellence przebiega zgodnie z planem w bardzo trudnym i konkurencyjnym otoczeniu. Dzięki strategii 4 Excellence, w trzecim kwartale 2012 roku SAS był w stanie zwiększyć przychody związane z przewozem pasażerów o 9% i obniżyć koszty jednostkowe (CASK – po uwzględnieniu paliwa i różnic kursowych) o 6%.

Ponadto SAS od dłuższego czasu sygnalizuje potrzebę dalszej znacznej poprawy wydajności w celu utrzymania długofalowej konkurencyjności.
Spółka aktualnie finalizuje kompleksowy plan, który dotyczyć będzie ponoszonych przez nią długofalowo wydatków, zwiększenia elastyczności w zakresie kosztów, uproszczenia struktury oraz redukcji na potrzeby ewentualnego odpisu aktualizacyjnego kapitału własnego w 2013 roku w związku ze zmianami w księgowaniu emerytur. Wynikające z niego korzyści finansowe mają przynieść ok. 3 mld SEK dla EBT. Plan przewiduje dalszą sprzedaż aktywów niezwiązanych z działalnością podstawową w celu ograniczenia długofalowego uzależnienia spółki od finansowania zewnętrznego. Aktywa przeznaczone na sprzedaż mają wartość ok. 3 mld SEK.

Poziom gotowości finansowej w zakresie środków jakimi aktualnie dysponuje SAS, to 17%, przy czym środki płynne to 2,4 mld SEK, a dostępne linie kredytowe na kwotę 4,7 mld SEK wygasają w czerwcu 2013 roku. SAS aktualnie prowadzi negocjacje w sprawie zakresu i wysokości kredytu obrotowego oraz dodatkowych kredytów dwustronnych. Istotnym elementem tych negocjacji jest finalizacja kompleksowego planu dotyczącego struktury kosztów spółki oraz realizacji sprzedaży aktywów.

Raport dotyczący wyników finansowych za trzeci kwartał 2012 zostanie opublikowany 8 listopada 2012 r.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 379

Tagi: ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie