Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS przewiezie reprezentację Danii na UEFA EURO 2012.

30 maja 2012

Już wkrótce, w czerwcu 2012, linie SAS będą miały zaszczyt przewozić drogą lotniczą reprezentację Danii na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Be Sociable, Share!


Specjalny samolot SAS w Szczecinie.

Już wkrótce, w czerwcu 2012, linie SAS będą miały zaszczyt przewozić drogą lotniczą reprezentację Danii na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Duński Związek Piłki Nożnej (DBU) wyczarterował samolot SAS do obsługi lotów między Danią, Polską i Ukrainą. Samolot SAS będzie mieć swą bazę w Szczecinie i będzie do dyspozycji DBU przez cały czas trwania Mistrzostw Europy.

„SAS jest dla DBU bardzo oczywistym partnerem, posiadającym doświadczenie i elastyczność, których potrzebujemy. SAS zna nasze wymagania, gdyż współpracuje z nami od wielu lat, zatem nie mamy żadnych wątpliwości, że podoła temu zadaniu,” mówi Jim Stjerne Hansen, sekretarz generalny DBU.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby reprezentacja Danii doskonale rozpoczęła Mistrzostwa Europy i bardzo cieszy nas fakt, że DBU po raz kolejny wybrał SAS. Od 1998 roku nasza ścisła współpraca układa się doskonale, dlatego po raz kolejny niecierpliwie czekamy na reprezentację Danii na pokładzie naszego samolotu, gdzie zaoferujemy jej najwyższej jakości usługi świadczone przez wysoce wykwalifikowany zespół”, mówi Per Møller Jensen, wiceprezes ds. marki, marketingu i programu Euro Bonus w SAS.

Samolot SAS z duńską reprezentacją w piłce nożnej na pokładzie wyląduje na lotnisku Goleniowo w Szczecinie w dniu 4 czerwca. Będzie to okazja aby zobaczyć maszynę SAS w wyjątkowych, przygotowanych specjalnie na Mistrzostwa Europy barwach – na samolocie będzie umieszczone logo DBU, a na każdym z jego boków pojawi się duży napis (w języku angielskim) o treści „Dania – Reprezentacja Narodowa na UEFA EURO 2012”.

Drużyna duńskiej reprezentacji ma zagrać w czasie EURO 2012 trzy mecze na Ukrainie – pomimo tego jako swoją bazę wybrała Kołobrzeg i gościnne wnętrza luksusowego, pięciogwiazdkowego Marine Hotel. Jak mówi selekcjoner mistrzów Europy z 1992 roku, Morten Olsen: „ To miejsce podobne do naszej bazy w Danii. Będziemy się tu czuli jak u siebie w domu” .
„Konkurencja była poważna, a Duńczycy wybrali nas pomimo rozgrywania meczy na Ukrainie. Na pewno pomogła bliskość lotniska w Szczecinie, które jest zaledwie o godzinę drogi”, mówi Jan Wróblewski, członek zarządu inwestora hotelu.

„Duńczykom bardzo spodobał się sam Kołobrzeg i stadion. Poinformowali nas także, ze treningi będą otwarte dla mieszkańców”, mówi Ilona Wójtowicz, dyrektor hotelu. Drużynie Danii towarzyszyć będzie ok. 60 dziennikarzy. ”To wielka szansa dla Kołobrzegu, żeby wypromować się nie tylko w Danii, ale całej Skandynawii”, podkreśla Jan Wróblewski.

Pierwszy mecz Euro 2012 – z Holendrami w Charkowie – Duńczycy rozegrają 9 czerwca. Dzień wcześniej wraz z SAS przylecą na Ukrainę i ostatnią noc spędzą w tzw. hotelu tranzytowym. „Pozostałe dwa spotkania grupowe zagramy we Lwowie, blisko granicy z Polską. To istotne z punktu widzenia naszych kibiców” – dodaje Morten Olsen.

Zdjęcia oraz więcej informacji o stylowych wnętrzach hotelu Marine w Kołobrzegu, pełnych kultowych mebli autorstwa najlepszych duńskich (i nie tylko) designerów, na stronie www.dania.com.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 519

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie