Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS najbardziej punktualnymi liniami lotniczymi na świecie w kwietniu

11 maja 2012

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS po raz kolejny zostały uznane za najpunktualniejsze linie lotnicze na świecie, tym razem w miesiącu kwietniu.

Be Sociable, Share!


Skandynawskie Linie Lotnicze SAS po raz kolejny zostały uznane za najpunktualniejsze linie lotnicze na świecie, tym razem w miesiącu kwietniu. SAS były jedynymi dużymi liniami lotniczymi na świecie, które w ubiegłym miesiącu osiągnęły punktualność na poziomie wyższym niż 90%; dokładny wynik to 90,78%. Przez ostatnie trzy lata SAS były także najpunktualniejszym przewoźnikiem lotniczym w Europie.

„Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że osiągamy punktualność na światowym poziomie, co jak wiemy jest wysoko cenione przed dziesiątki tysięcy pasażerów, którymi opiekujemy się każdego dnia. Nasz personel pracuje bardzo ciężko, aby mieć pewność, że działamy możliwie jak najsprawniej, a w połączeniu z takimi produktami, jak Fast Track, SAS Smart Pass i łatwym w użyciu możliwościom odprawy w domu lub za pomocą telefonu komórkowego, całość oferty jest bezkonkurencyjnym doświadczeniem dla naszych klientów”, mówi Rickard Gustafson, prezes i dyrektor zarządzający Skandynawskich Linii Lotniczych.

W kwietniu z 19 701 lotów 17 782 przybyło na czas. Widerøe i Blue1, które są spółkami zależnymi Grupy SAS, także znalazły się w grupie europejskich przewoźników osiągających najwyższą punktualność; uzyskały odpowiednio 91,95% i 90,17%. Widerøe jest klasyfikowana w kategorii regionalnych, natomiast SAS w kategorii dużych linii lotniczych.

Wszystkie dane pochodzą z niezależnej firmy Flightstats. Flightstats monitoruje punktualność ponad 150 000 lotów dziennie, gromadzi dane do analiz i publikacji oraz codziennie przekazuje milionom podróżujących po całym świecie pasażerów informacje dotyczące punktualności lotów w czasie rzeczywistym. Więcej informacji o Flightstats można znaleźć na stronie www.flightstats.com. SAS są klasyfikowane w kategorii „dużych linii lotniczych”.

SAS – najbardziej punktualna linia lotnicza świata w kwietniu – realizuje w Polsce bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Warszawy, Poznania i Wrocławia oraz Katowic a także z Gdańska do Oslo (lotnisko Gardermoen) i z Gdańska do Sztokholmu (lotnisko Arlanda). Obecnie SAS w Polsce oferuje 77 połączeń tygodniowo do ponad 60 skandynawskich miast, a także do wielu miast Europy oraz wybranych w Azji i Stanach Zjednoczonych.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie