Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Tradycyjnych linii

SAS na stałe wycofuje z użycia samoloty Dash8 Q400

29 października 2007

Połączenia SAS w Polsce pozostają bez zmian. W odpowiedzi na serię zdarzeń, do jakich doszło w ostatnim czasie, a które związane były z samolotami typu Dash 8 Q400, zarząd SAS na nadzwyczajnym spotkaniu w dniu 28 października podjął decyzję o natychmiastowym, całkowitym wycofaniu z użycia tych samolotów.

Be Sociable, Share!


„Zaufanie do Q400 znacząco spadło a naszych klientów ogarnia coraz większa niechęć na myśl o podróżowaniu samolotami tego typu. W związku z tym, za zgodą zarządu, postanowiłem wycofać samoloty Dash 8 Q400 z użytkowania w trybie natychmiastowym” stwierdził Mats Jansson, prezes i dyrektor wykonawczy SAS.

W styczniu 2000 roku, SAS był pierwszym klientem, który wprowadził samoloty Dash 8 Q400 do obsługi swoich połączeń. Maszyny przewoziły około 5 procent pasażerów Grupy SAS rocznie.
Obecnie celem SAS-u jest wprowadzenie zmian w ruchu obsługiwanym do tej pory przez Q400 i zastąpienie ich przez inne maszyny znajdujące się we flocie SAS Group lub przez dodatkowe samoloty pozyskane na bazie leasingu.


„Eksploatacja maszyn Dash 8 Q400 wiązała się z nieustannymi problemami dotyczącymi jakości. Możemy już stwierdzić, że samolot ten nie spełniał wysokich wymagań naszych pasażerów związanych z punktualnością i niezawodnością. Loty SAS zawsze cieszyły się doskonałą reputacją, a dalsze wykorzystywanie samolotów Dash 8 Q400 mogłoby narazić na szwank dobre imię SAS” powiedział John Dueholm, zastępca dyrektora operacyjnego SAS.


W wyniku podjętej decyzji, w najbliższym czasie nastąpi odwołanie niektórych rejsów. Pażerowie otrzymają możliwość zmiany rezerwacji lub zwrotu poniesionych kosztów biletów. Szczegółowe informacje na temat aktualnego rozkładu lotów można znaleźć na stronie internetowej www.flysas.pl


SAS Polska


Informujemy, że linie lotnicze SAS będą kontynuowały loty do wszystkich miast w Polsce, które znajdują się obecnym rozkładzie lotów: do Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia (code-share z Cimber Air).


Dodatkowe informacje
Decyzja o wycofaniu samolotów Dash została spowodowana wypadkiem maszyny SAS, lot SK 2867 obsługiwanym przez Dash 8-400, w dniu 27.10.2007.
Lot odbywał się na trasie z Bergen do Kopenhagi, wypadek wydarzył się na lotnisku w Kopenhadze o godzinie 16.55.
Na pokładzie było 38 pasażerów, dwoje dzieci i cztery osoby załogi. Nikt nie odniósł obrażeń.


Dalsze, bieżące informacje w języku polskim już wkrótce.
Zobacz więcej: www.flysas.com/media


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 675

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie