Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS lata z Poznania już od 15 lat

19 października 2010

Skandynawskie linie lotnicze SAS świętują w październiku 2010 rocznicę. Równo 15 lat temu, w październiku 1995 otwarto w Poznaniu pierwsze biuro SAS.

Be Sociable, Share!


15-sta rocznica obecności SAS w Poznaniu przypada dokładnie na dzień 30 października 2010. Tego dnia w stolicy Wielkopolski zostało otwarte biuro SAS i od tego czasu ono służy pasażerom korzystającym z połączeń SAS przez Kopenhagę do Skandynawii, innych miast Europy, Azji i USA. Wówczas SAS był pierwszym zagranicznym przewoźnikiem oferującym połączenia z Poznania. Obecnie linie specjalizują się w obsłudze klienta biznesowego. 

 

Skandynawskie Linie Lotnicze to pionierzy w skali światowej – jako pierwsza linia lotnicza SAS zaoferował regularne przeloty nad obszarem polarnym, wprowadził do obsługi dwusilnikowy samolot odrzutowy Caravelle, wprowadził system elektronicznej rezerwacji usług, zabronił palenia papierosów na pokładach swoich samolotów, a także zaoferował dostęp do internetu bezprzewodowego na pokładzie. 

 

Aktualnie połączenie Poznań-Kopenhaga realizowane jest pięć razy w tygodniu, w dni robocze. Lot trwa 1 godzinę i 5 minut. Samoloty odlatujące z Poznania lądują na kopenhaskim lotnisku Kastrup -największym hubie linii SAS, skąd pasażerowie mogą podróżować dalej nie tylko do miast w Skandynawii, ale również do wielu miast w Europie, Azji i w Stanach Zjednoczonych, takich jak: Pekin, Tokio, Bangkok, Dubaj, Chicago, Nowy Jork i Waszyngton.

 

 

/ME/ na podstawie www.sasgroup.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 389

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie