Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS lata w Europie na skróty, czyli jak uniknąć opóźnienia

11 sierpnia 2008

Zaawansowany system umożliwi liniom SAS zmniejszenie opóźnień. W maju opóźnienia zredukowano o 6 128 minut, co w przeliczeniu wynosi około 6 mln SEK.

Be Sociable, Share!


Osoby podróżujące z SAS muszą przylatywać punktualnie. Jest to dla naszych linii sprawa priorytetowa, dlatego też wielu pracowników SAS poświęca tej kwestii każdego dnia dużo czasu.
Opóźnienia są kosztowne ponieważ prowadzą do przesunięć w rozkładzie lotów przez resztę dnia. Ponadto utrzymywanie samolotu w powietrzu dłużej niż jest to konieczne wiąże się ze znacznymi wydatkami na paliwo. Zaawansowane systemy i szczegółowe planowanie pozwolą SAS zaoszczędzić środki finansowe.

SAS Flight Dispatch jest jednym z działów, które energicznie pracują nad tym, aby samoloty SAS przybywały do celu punktualnie. Monitorują oni przestrzeń powietrzną nad Europą i identyfikują miejsca, w których w ciągu dnia tworzą się „korki” i tym samym opóźnienia.
W takich sytuacjach kluczem jest znalezienie nowej trasy, która umożliwiłaby samolotowi linii SAS dotarcie do celu z jak najmniejszym opóźnieniem. Inną opcją jest pozostawienie samolotu na ziemi i oczekiwanie na zwolnienie się miejsca w przestrzeni powietrznej, tak aby mógł on otrzymać zgodę na start.


„W momencie, gdy otrzymujemy informację, że jeden z naszych lotów jest opóźniony z powodu warunków panujących w przestrzeni powietrznej nad Europą, staramy się znaleźć alternatywną trasę.
Lot taki może trwać 15 minut dłużej niż lot planowy, ale w kontekście godzinnego opóźnienia, jakie miałoby miejsce w przypadku lotu normalną trasą, pasażerowie i nasza załoga oszczędzają 45 minut”, wyjaśnia Lars Malmqvist, menedżer w dziale SAS Flight Dispatch.


W maju nowe trasy znaleziono dla 714 lotów, co pozwoliło zmniejszyć opóźnienia z 7 199 do 663 minut. Oszczędności wyniosły około 6 mln SEK.


sasgroup.pl


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 336

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie