Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

SAS już trzeci rok z rzędu najbardziej punktualnymi liniami.

25 stycznia 2012

Skandynawskie Linie Lotnicze SAS zostały oficjalnie uznane za najbardziej punktualne linie lotnicze roku w Europie – taki wynik SAS utrzymuje już trzeci rok z rzędu.

Be Sociable, Share!


Skandynawskie Linie Lotnicze SAS zostały oficjalnie uznane za najbardziej punktualne linie lotnicze roku w Europie – taki wynik SAS utrzymuje już trzeci rok z rzędu.

Dzięki temu, że 88,22% wszystkich lotów dociera do celu na czas, SAS są także trzecimi pod względem punktualności dużymi liniami lotniczymi na świecie, po japońskich przewoźnikach ANA i JAL.

„Bardzo nas cieszy, że po raz kolejny zostaliśmy uznani za najbardziej punktualne europejskie linie lotnicze i trzeci rok z rzędu jesteśmy najsolidniejszym przewoźnikiem w Europie. Wszyscy nasi pracownicy – zarówno personel naziemny jak i pokładowy – starają się codziennie ze wszystkich sił, aby każdy lot spełniał oczekiwania naszych klientów. To że jesteśmy także trzecimi pod względem punktualności dużymi liniami lotniczymi na świecie naprawdę potwierdza, że jesteśmy przewoźnikiem oferującym usługi na najwyższym światowym poziomie,” mówi Rickard Gustafson, CEO SAS Group.

Z 239 320 lotów zrealizowanych przez SAS w 2011 roku, 208 972 dotarło do celu na czas. Statystki dotyczące przylotów w 2011 roku są lepsze od danych z roku ubiegłego, kiedy punktualność była na poziomie 86,47%. W 2009 roku SAS odnotowały punktualność na poziomie 89,83%, natomiast w 2008 roku było to 83,92%.

Wszystkie dane pochodzą z niezależnej firmy Flightstats. Flightstats monitoruje punktualność ponad 150 000 lotów dziennie, gromadzi dane do analiz i publikacji oraz codziennie przekazuje milionom podróżujących po całym świecie pasażerów informacje dotyczące punktualności lotów w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji o Flightstats można znaleźć na stronie www.flightstats.com. SAS są klasyfikowane w kategorii „duże linie lotnicze”.

SAS – najbardziej punktualna linia lotnicza Europy realizuje w Polsce bezpośrednie rejsy do Kopenhagi z Gdańska, Warszawy, Poznania i Wrocławia oraz Katowic (od 26 marca br.) a także z Gdańska do Oslo (lotnisko Gardermoen) i z Gdańska do Sztokholmu (lotnisko Arlanda).
Obecnie SAS w Polsce oferuje ponad 60 połączeń tygodniowo do ponad 60 skandynawskich miast, a także do wielu miast Europy oraz wybranych w Azji i Stanach Zjednoczonych.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 248

Tagi: ,

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie