Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Samolot zabija jak papieros

5 kwietnia 2007

Brytyjscy naukowcy wspólnie z ekologami domagają się zamieszczania napisów ostrzegawczych na biletach i reklamach linii lotniczych. „Latanie samolotami szkodzi atmosferze i wpływa na ocieplanie się klimatu” – taka miałaby być jego treść, odwołująca się do podobnych ostrzeżeń na paczkach papierosów. Brytyjczycy przekonują, że lotnictwo szkodzi atmosferze tak samo jak palenie szkodzi płucom. Dlatego instytut IPPR, który doradza władzom w prowadzeniu polityki społecznej i gospodarczej, opowiada się za umieszczaniem na biletach oraz reklamach linii lotniczych podobnych napisów do tych, jakie są na paczkach papierosów.

Be Sociable, Share!


Naukowcy domagają się, żeby koszt przelotu odzwierciedlał jego wpływ na środowisko. Mówiąc wprost, chcą by przewoźnicy podnieśli ceny biletów. Inną opcją jest nałożenie specjalnego podatku na paliwo lotnicze. Ekolodzy chcą, by podatek na to paliwo był podwyższony do poziomu podatku za paliwo samochodowe.

Naukowcy twierdzą, że choć samoloty emitują niewielki procent w całej produkcji dwutlenku węgla na świecie, to jednak ten udział będzie rósł. Choćby dlatego że coraz więcej ludzi lata samolotami. Przewidują też, że przeciętna temperatura na ziemi wzrośnie w XXI wieku o 1,8-4 stopnie, głównie wskutek rozwoju transportu. Ludziom przyniesie to zagrożenie powodziami, głodem i burzami.

/KY/ na podstawie Dziennika

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 056

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie