Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Samolot Centralwings w rękach Strongmanów

27 sierpnia 2006

Pierwszy raz w Polsce w ramach Mistrzostw Polski STRONG MAN 2006 odbyła się jedyna w swoim rodzaju konkurencja. 25 sierpnia nad ranem, na Lotnisku Gdańskim im. Lecha Wałęsy, najsilniejsi Polacy zmierzyli się z potężnym Boeingiem 737. Latający na co dzień w barwach Centralwings 42,5 tonowy samolot, był poważnym wyzwaniem dla polskich siłaczy.

Be Sociable, Share!


We wczesnych godzinach porannych na gdańskim lotnisku w Rembiechowie, 14 Strongmanów walczyło o to, by w jak najkrótszym czasie przeciągnąć ważący 42,5 tony samolot linii Centralwings. Mimo niskiej temperatury powietrza, atmosfera wrzała od emocji. Grupa wiernych fanów gorąco kibicowała polskim siłaczom. 


 


Zadaniem każdego z zawodników było jak najszybsze przeciągnięcie samolotu po pasie długości 20 metrów. Każdy z siłaczy miał tylko jedną próbę, by siłą własnych mięśni poruszyć Boeoeinga. Najlepszy był Mariusz Pudzianowski, który nie zawiódł fanów i przeszedł z samolotem wyznaczony dystans w niewiele ponad 32 sekundy. Tuż za nim znalazł się Jarosław Dymek 
z czasem 36,37. Wyniki dzisiejszych zmagań zostaną przełożone na punkty liczące się
w klasyfikacji generalnej Mistrzostw STRONG MAN 2006. Finałowa impreza, podczas której wyłoniony zostanie Mistrz Polski odbędzie się 2 września we Wrześni.


 


Dzięki polskim tanim liniom lotniczym Centralwings, w tym roku po raz pierwszy w Polsce siłacze mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencji przeciągania samolotu.


 


„Pierwszy raz w historii Centralwings mieliśmy do czynienia z tak spektakularnym wydarzeniem. Na co dzień samoloty pozostają w rękach wykwalifikowanych pilotów i zespołu technicznego, jednak dziś oddaliśmy jeden z nich w ręce polskich siłaczy. Przekonaliśmy się, że maszyna, która codziennie zabiera w powietrze 168 osób zarówno w powietrzu w rękach naszych pilotów, jak
i na ziemi w rękach silnych mężczyzn potrafi być lekka, jak piórko.” –
mówi z uśmiechem Iza Bogus, Rzecznik Prasowy Centralwings.


 Strong


Próba techniczna ciągnięcia samolotu odbyła się 8 sierpnia tego roku, również na gdańskim lotnisku. Podczas niej organizatorzy ustalili zasady przeprowadzenia konkurencji. Boeing 737
w barwach Centralwings został próbnie przeciągnięty po wyznaczonym pasie i dzięki temu organizatorzy postanowili włączyć nową konkurencję do zawodów Mistrzostw Polski STRONG MAN 2006.


 


„Widowiskowość tego zadania oraz wysokie wymagania jakim muszą sprostać zawodnicy, przekonały nas do włączenia tej konkurencji do tegorocznych Mistrzostw Polski STRONG MAN. Samolot Boeing 737 ważący ponad 42 tony, o długości prawie 37 metrów, to olbrzymie wyzwanie dla polskich Strongmanów, ale również wiele emocji dla naszych widzów” – powiedział Krzysztof Dziełyński organizator i sędzia zawodów STRONG MAN.


 


Pierwsze zawody STRONG MAN w Polsce odbyły się w 1998 roku na plaży w Gdyni. Polscy zawodnicy mieli okazję zmierzyć swoje siły w typowych dla tej dyscypliny konkurencjach, m.in.: „załadunek na platformę”, „ciągnięcie TIR’a” czy „uchwyt Herkulesa”. Impreza odbiła się wielkim echem w całym kraju, co zachęciło organizatorów do przeprowadzenia zawodów Strong Man
w całej Polsce. Od roku 1999 imprezy STRONG MAN weszły na stałe do polskiego kalendarza imprez siłowych: w lutym 1999 roku odbyły się I Mistrzostwa STRONG MAN w gdańskiej hali „Olivia”; w kwietniu ruszyła pierwsza ogólnopolska trasa Pucharu Polski.


 Strong


Tabela wyników konkurencji „Ciągnięcie samolotu” Mistrzostw Polski STRONG MAN 2006:

Miejsce


Zawodnik


Czas


(w sekundach)


1


Mariusz Pudzianowski


32,77


2


Jarosław Dymek


36,14


3


Robert Kalinowski


36,37


4


Tomasz Nowotniak


37,11


5


Sebastian Wenta


37,13


6


Tyberiusz Kowalczyk


38,86


7


Gabriel Kowalski


40,18


8


Sławomir Orzeł


42,51


9


Krzysztof Schabowski


43,11


10


Sławomir Toczek


43,67


11


Krzysztof Radzikowski


43,74


12


Aleksander Gruszka


44,95


13


Michał Szymerowski


45,42


14


Andrzej Zieleniecki


47,95

Be Sociable, Share!

Wizyt: 7 657

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie