Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Sąd zakazał strajku w British Airways

18 maja 2010

Pasażerowie przerażeni zapowiadanym 20-dniowym strajkiem personelu British Airways mogą odetchnąć. Brytyjski sąd ponownie zakazał przeprowadzenia akcji strajkowej z powodów proceduralnych.

Be Sociable, Share!


Strajk miał się zacząć we wtorek, 18 maja i w pierwszej turze trwać przez pięć kolejnych dni. Jednak sąd ponownie, tak jak w styczniu, przychylił się do wniosku szefostwa BA, które wskazywało, że nie wszyscy członkowie związku zawodowego Unite (organizatora strajku) zostali prawidłowo poinformowani o wynikach wewnętrznego głosowania. A to głosowanie właśnie decydowało o przeprowadzeniu bądź nie akcji protestacyjnej.

Według ustawy z 1992 regulującej te kwestie, w przypadku głosowania w sprawie akcji protestacyjnej, o wynikach głosowania powinien być poinformowany każdy członek związku. Tymczasem w tym przypadku wyniki głosowania zostały jedynie opublikowane na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Sąd uznał, że procedury nie zostały dotrzymane.

Z tej decyzji z pewnością będzie zadowolonych 1,8 mln podróżnych, którzy musieliby zmieniać rezerwacje w okresie strajku.
Związek zawodowy Unite planował akcję strajkową trwającą w sumie aż 20 dni trwającą z przerwami do 9 czerwca. Szacowano, że protest mógłby spowodować 138 mln funtów strat.

Na podstawie cheapflights.co.uk


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 97

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie