Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rynair żąda zniesienia ograniczeń na polskich lotniskach

Rynair żąda zniesienia ograniczeń na polskich lotniskach

21 sierpnia 2006

Ryanair wzywa Urząd Lotnictwa Cywilnego do zaprzestania cyrków dotyczących odprawy pasażerów na polskich lotniskach. ULC tkwi w bezruchu i Polska pozostaje obecnie jedynym krajem na świecie, gdzie pasażerowie nie mogą zabierać na pokład bagaży podręcznych. Tygodniowo, z powodu tych obostrzeń cierpi 12,5 tysiąca pasażerów korzystających tylko z linii Ryanair.

Be Sociable, Share!


Oto treść listu przekazana naszej redakcji – a skierowana do Urzędu Lotnictwa Cywilnego:


„10 sierpnia w Wielkiej Brytanii ujawniono spisek mający na celu zdetonowanie ładunków wybuchowych na pokładach samolotów lecących do USA. Rezultatem tych wydarzeń było wprowadzenie dodatkowych procedur na lotniskach w Wielkiej Brytanii, USA oraz m.in. w Polsce, mających na celu uniemożliwienie ewentualnych zamachów. W Polsce (w lotach do USA, Kanady, UK i Izraela) pasażerowie podróżujący do tej pory z bagażem podręcznym zostali zmuszeni do jego rejestrowania. Wprowadzono także zakaz wnoszenia jakichkolwiek przedmiotów na pokład, poza dokumentami i przedmiotami niezbędnymi podczas lotu, jak lekarstwa, mleko dla niemowląt, itp.


 


Jednak w kilka dni po 10 sierpnia, wszystkie kraje świata znacznie złagodziły procedury bezpieczeństwa i zezwoliły na zabieranie na pokłady samolotów bagażu podręcznego, w tym komputerów, telefonów, itp. W Wielkiej Brytanii pozostał, nadal bezsensowny, zakaz wnoszenia jakichkolwiek płynów, past i żeli. Lecący, więc na wakacje pasażerowie nie mają prawa zabrać ze sobą m.in. pasty do zębów i mydła!


 


Tymczasem Urząd Lotnictwa Cywilnego tkwi w bezruchu i Polska pozostaje obecnie jedynym krajem na świecie, gdzie pasażerowie nie mogą zabierać na pokład bagaży podręcznych!


Tygodniowo, z powodu tych obostrzeń cierpi 12,5 tysiąca pasażerów korzystających tylko z linii Ryanair.
To absurd!


 


Tomasz Kułakowski, odpowiedzialny w Ryanair za sprzedaż i marketing w krajach Europy Środkowej powiedział dziś:


„Niech Urząd Lotnictwa Cywilnego skończy wreszcie ten cyrk! Władza, która powinna troszczyć się o to, aby jak najwięcej pasażerów latało z polskich lotnisk funduje dodatkowe zyski lotniskom w Niemczech, które zapraszają polskich pasażerów, bo tam nie ma bezsensownych ograniczeń dotyczących bagażu podręcznego!


To nonsens, żeby pasażer po przejściu przez kontrolę paszportową i bramki bezpieczeństwa nie mógł zakupić w sklepie potrzebnych mu produktów, gdyż w porozumieniu z ULC Straż Graniczna nie wpuści go z tymi produktami na pokład! Ile tracą na tym polscy przedsiębiorcy i pasażerowie?


Jedynym skutecznym sposobem walki z terroryzmem jest pokazanie, że żadna próba zamachu nie pozbawi normalnych obywateli ich wolności! A utrzymywanie obowiązujących restrykcji na lotniskach w Polsce musi sprawiać wszystkim terrorystom wielką radość! Ryanair żąda od ULC przywrócenia normalności! A chcąc by więcej Polaków normalnie (czyli również tanio) latało oferuje jeszcze więcej tanich biletów. Z Gdańska, Krakowa i Wrocławia do Frankfurtu-Hahn już od 9 zł*! Rezerwacje tylko na www.ryanair.com!”


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 10 500

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie