Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair wzorem dla Skybus

Ryanair wzorem dla Skybus

20 czerwca 2007

Amerykańskie linie lotnicze Skybus rozważają otwarcie połączeń między USA a Europą w 2008 r. Polskie lotniska mają szansę na to, że Skybus będzie latała właśnie do nich. Przewoźnik ten kilka tygodni temu ogłosił uruchomienie tanich lotów na trasach wewnątrz Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciele linii Skybus podkreślają, że wzorują się na modelu biznesowym linii Ryanair. Możliwe, że przy budowie transatlantyckiego modelu działalności Irlandczycy będą aktywnym uczestnikiem.

Be Sociable, Share!


Skybus w rozmowach z przedstawicielami polskich lotnisk zadeklarował, że jest w stanie zaoferować bilety w cenie 1,2 tys.-1,5 tys. zł w obie strony, ze wszystkimi opłatami.

To już trzeci przewoźnik z USA, który deklaruje chęć uruchomienia lotów transatlantyckich, kiedy w kwietniu 2008 r. wejdzie w życie umowa o otwartym niebie między Europą i Ameryką. Powrotem na polski rynek, który już kiedyś obsługiwały, są zainteresowane linie Delta. Możliwością latania zainteresowały się też linie JetBlue Airways.

Prawdopodobnie Amerykanie najpierw będą chcieli sprawdzić się na połączeniach do Europy Zachodniej, gwarantujących większy popyt. Pierwszych lotów do Polski można się spodziewać jesienią 2008 r. Już teraz polskie lotniska zaczęły wyścig o potencjalnych przewoźników. Ich szefowie dobrze wiedzą, że najwięcej zyska ten, kto pozyska pierwszą tanią linię transatlantycką.

/KY/ na podstawie Gazety Prawnej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 689

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie