Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair wybrał Marsylię na swoją szesnastą bazę

Ryanair wybrał Marsylię na swoją szesnastą bazę

11 maja 2006

Ryanair ogłosił dziś Marsylię, jako miejsce lokalizacji swojej szesnastej bazy. Przewoźnik zainwestuje ponad 120 milionów dolarów w dwa nowe samoloty, które od listopada br. będą przewozić blisko milion pasażerów rocznie na 13 trasach z Marsylii do: Brukseli, Dublina, Eindhoven, Fezu, Frankfurtu, Glagow, Karlsruhe Baden, Londynu, Marrakeszu, Oudahda, Oslo, Porto i Rzymu.

Be Sociable, Share!


Michael O’Leary, prezes Ryanair powiedział dziś w Marsylii:


„Pierwsza baza Ryanair we Francji oznacza prawdziwy przełom dla wszystkich chcących latać z i do tego kraju, unikając przy tym wysokich cen Air France. Zrewolucjonizuje także turystykę w całej Prowansji. Nie doszłoby do tego, gdyby władze lotniska w Marsylii nie zbudowały niskokosztowego terminalu. To ta inwestycja zapewniła zwycięstwo Marsylii w rywalizacji, w której brało udział 5 innych niskokosztowych lotnisk.


Port lotniczy w Marsylii, który pomiędzy rokiem 2000 i obecnym, zanotował spadek liczby pasażerów z 6,5 miliona do 5,8 miliona, dzięki współpracy z Ryanair osiągnie na powrót rekordowy wzrost w latach 2006/2007.


Obecność Ryanair oznacza dobrą wiadomość dla biznesu i turystyki w Prowansji. Marsylia stanie się tanim lotniskiem południowej Francji, ponieważ Ryanair będzie przewozić tu blisko milion pasażerów rocznie. Nasza obecność utrzyma 1000 miejsc pracy i pozwoli Prowansji cieszyć się niskimi cenami lotów, kończąc tym samym kosztowny monopol Air France.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 4 701

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie