Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair wlatuje do Katowic

Ryanair wlatuje do Katowic

21 września 2007

Od listopada samoloty Ryanaira będą latać z Pyrzowic do Bristolu i Dublina. Jednak oprócz radości z szansy na pozyskanie tysięcy nowych pasażerów miasto ma pewne obawy. Do tej pory nie została podpisana umowa między władzami lotniska a przedstawicielami przewoźnika.

Be Sociable, Share!


Tysiące osób zaczęło zamawiać bilety na połączenia między Pyrzowicami a Bristolem kiedy tylko przewoźnik zapowiedział jego uruchomienie. Jednak do ostatecznych rozmów między władzami lotniska a przedstawicielami Ryanaira ma dojść 17 października w Krakowie, zaledwie dwa tygodnie przed zamierzonym startem nowych połączeń.

Powstaje pytanie, co będzie gdy nie dojdzie do porozumienia i czy w tym wypadku irlandzka linia nie wystartuje z Pyrzowic. Przedstawiciele przewoźnika zapewniają, że nie ma takiego zagrożenia. Według nich, ma to być zwykłe spotkanie biznesowe.


Jednak sprawa wcale nie jest tak oczywista, ponieważ Ryanair jest znany ze stawiania wygórowanych żądań. W przypadku Pyrzowic, Ryanair chciałby mieć takie zniżki, jakie mają inne tanie linie w Pyrzowicach np. WizzAir. Gdyby irlandzki przewoźnik otrzymał korzystniejsze warunki, nie wykluczone, że pozostali mogliby nawet zrezygnować z lotniska.


Innym rozwiązaniem jest takie, jakie było zastosowane  w Krakowie czy Łodzi. Tam Ryanair stawiał tak twarde warunki, że „dopłacić” do interesu zdecydowały się tamtejsze samorządy. Chodzi m.in. o promocję miasta na stronach irlandzkiej linii. Takie propozycje Ryanair składał już zresztą przed dwoma laty władzom województwa śląskiego. Te wtedy odmówiły i do dziś nie zmieniły zdania.


W Pyrzowicach jednak nie tracą nadziei, że uda się wynegocjować umowę satysfakcjonującą obie strony.
 
Na podstawie Gazety Wyborczej


/L/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 659

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie