Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair: więcej klientów, mniejsze zyski

Ryanair: więcej klientów, mniejsze zyski

5 lutego 2008

W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku z usług irlandzkiego taniego przewoźnika skorzystało o jedną piątą więcej podróżnych, niż rok wcześniej. Mimo to, przewoźnik osiągnął mniejsze zyski.

Be Sociable, Share!


W ostatnim kwartale ubiegłego roku linie obsłużyły 12,4 mln osób, czyli o 2,1 mln więcej niż w tym samym okresie roku 2006. Natomiast zysk netto w tych miesiącach spadł o 27 proc. i na koniec grudnia wyniósł 35 mln euro. Jednak należy pamiętać, że wyniki z końca 2006 r. zawyżyło otrzymane przez linie odszkodowanie w wysokości 10 mln euro. Chodziło o wcześniejsze rozwiązanie umowy z jednym z hoteli, z którym Ryanair współpracował. Dzięki skutecznemu cięciu kosztów, na wyniki firmy prawie nie wpłynął dwukrotny wzrost opłat na londyńskim lotnisku Stansted oraz podwyżki w Dublinie.

Na początku tego roku liczba pasażerów nadal rośnie. Tylko w styczniu z usług przewoźnika skorzystało 3,68 mln osób, podczas, gdy w styczniu 2007 r. była to liczba 3,14 mln osób. Natomiast o 2 % spadł współczynnik wykorzystania miejsc w samolotach. Jednak, mimo wszystko, firma jest nastawiona optymistycznie, i rok finansowy 2007/2008 chce zakończyć zyskiem netto większym o 15,5 proc. niż poprzedni.


Na podstawie Rzeczpospolitej

/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 822

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie