Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair w Krakowie

Ryanair w Krakowie

9 grudnia 2004

Małopolska chce przyciągnąć do siebie irlandzką tanią linię lotniczą Ryanair. Z budżetu województwa wyasygnowano na ten cel 2,5 mln zł. Wszyscy są zdania, że to inwestycja w promocję miasta i regionu.

Be Sociable, Share!


Na dofinansowanie dla przewoźnika zgodziła się już komisja budżetowa sejmiku wojewódzkiego, w najbliższym czasie powinien zaakceptować jej propozycje zarząd województwa.

Jak mówią samorządowcy, są to pieniądze przeznaczone na promocję Krakowa i regionu. Teraz wszyscy głowią się jak skonstruować umowę, by nie narazić się na zarzuty wspierania prywatnej firmy. W Unii Europejskiej zabronione są bezpośrednie dopłaty do tanich linii lotniczych.

Ryanair obiecuje uruchomienie połączeń z Krakowa jesienią przyszłego roku. Każde połączenie ma obsługiwać 40 tys. pasażerów.

Przypomnijmy, że już rok temu Irlandczycy prowadzili rozmowy na temat wejścia do Krakowa. Wtedy jednak negocjacje zakończyły się fiaskiem. Obecnie władze Małopolski oceniają szanse współpracy na 95 proc.

Wszyscy są zdania, że same połączenia nie wystarczą. Konieczne jest stworzenie w Krakowie bazy przesiadkowej. Dopiero to przedsięwzięcie będzie miało znaczenie dla gospodarki Małopolski. Ryanair po roku obecności w Krakowie zdecyduje czy taką bazę tworzyć. W ciągu pięciu lat firma chce obsłużyć 5 mln pasażerów odlatujących z podkrakowskich Balic.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 205

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie