Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair sprzedaje droższe bilety niż British Airways

Ryanair sprzedaje droższe bilety niż British Airways

12 sierpnia 2009

Dziennikarze gazety The Sunday Times porównali oferty cenowe dwóch lotniczych gigantów: Ryanaira i British Airways. Wyszło na to, że Ryanair, mimo że reklamuje się jako tania linia, jest droższy niż tradycyjne linie British Airways.

Be Sociable, Share!


Gazeta dokonała porównania dziesięciu tras, na których konkurują ze sobą British Airways oraz Ryanair. Okazało się, że np. czteroosobowa rodzina podróżująca w połowie sierpnia z Wielkiej Brytanii na Ibizę musi na podróż wydać 1057 funtów lecąc Ryanairem, a tylko 913 funtów wybierając BA.
 
Inny przykład: lot do Wenecji w okresie Bożego Narodzenia, w jedną stronę. W British Airways kupimy bilet za 89,30 funtów. Ryanair sprzedaje bilet na tej samej trasie za ponad 109 funtów. Podobnie tańszą niż Ryanair podróż dla czterech osób oferuje BA w lutym 2010 do Salzburga.

Różnica na niekorzyść Ryanaira pogłębia się jeszcze bardziej po dodaniu rozmaitych dopłat za bagaż, opłat paliwowych, pasażerskich i lotniskowych oraz podatków. Osoba zabierająca ze sobą 20 kg bagaż, która decyduje się na szybsze przejście przez odprawę oraz korzysta z przekąsek i napojów w czasie lotu musi na to wydać 194 funty wybierając lot Ryanairem. Dla porównania te same usługi w easy Jet kosztują 31 funtów, a w British Airways są całkowicie darmowe. 


Na podstawie cheapflights.co.uk


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 377

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie