Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Z Europy

Ryanair skupuje konkurencję by wejść na Heathrow

Ryanair skupuje konkurencję by wejść na Heathrow

22 sierpnia 2007

Ryanair posiada już obecnie prawie 30 proc. akcji Aer Lingus, swojego irlandzkiego konkurenta. Na przejęcie spółki nie zgadza się Komisja Europejska. Ryanair chce tymczasem dzięki tzw. slotom uzyskać możliwość lądowania na Heathrow. Sloty to tzw. działki czasowe, czyli zagwarantowane godziny startu, przelotu i lądowania. Są bardzo cenne na tak zatłoczonym lotnisku jak Heathrow. Rozwijający się Ryanair potrzebuje jak najwięcej slotów, żeby móc obsługiwać swoją coraz bardziej rozbudowaną siatkę połączeń. Tymczasem upadający Aer Lingus pozbywa się swoich slotów i redukuje połączenia.

Be Sociable, Share!


Ryanair chce zwiększyć przewozy do Dublina o milion pasażerów rocznie. Część z nich odbierze linii Aer Lingus. Prezes Ryanair obiecał nawet, że po przejęciu Aer Lingusa obniży ceny biletów tego przewoźnika i zachowa markę.

Po przejęciu Aer Lingus Ryanair miałby ponad 60 proc. połączeń lotniczych w Irlandii. To nie podoba się Komisji Europejskiej, która zaleca żeby pakiet udziałów Ryanair w Aer Lingus nie przekraczał 25 proc. Obecnie Ryanair posiada 29,4 proc. akcji konkurenta.

/Ky/ na podstawie Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 2 243

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie