Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair: rekordowe zainteresowanie lotami z Poznania do Londynu

Ryanair: rekordowe zainteresowanie lotami z Poznania do Londynu

24 sierpnia 2005

Tani przewoźnik irlandzki Ryanair uruchomi 23 września codzienne połączenie na trasie Poznań-Londyn – poinformował na konferencji prasowej Tomasz Kulakowski z działu marketingu Ryanair. Jak powiedział Kulakowski, do 19 sierpnia już ponad 8 tys. osób dokonało rezerwacji na lot nową trasą.

Be Sociable, Share!


30 października samoloty Ryanair zaczną codziennie latać z Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Łodzi i Krakowa do Londynu i cztery razy w tygodniu z Gdańska do Frankfurtu-Hahn. Od 1 listopada tani przewoźnik będzie trzy razy tygodniowo latał z Rzeszowa do Frankfurtu-Hahn i z Krakowa do Glasgow.

Ryanair obsługuje 250 tras między 21 krajami Europy. Firma zatrudnia 2,7 tys. pracowników i – jak informuje Kulakowski – w roku finansowym 2005 zamierza przewieźć ponad 35 mln pasażerów.

W Polsce przewoźnik lata od marca 2005 roku; obsługuje osiem tras z Londynu (do Szczecina, Gdańska, Bydgoszczy, Poznania, Łodzi, Krakowa, Wrocławia, Rzeszowa); dwie trasy z Frankfurtu (do Gdańska i Rzeszowa) i jedną trasę z Glasgow (do Krakowa).

W Polsce działają też inne tanie linie, między innymi: Centralwings (spółka zależna LOT-u), Germanwings, Wizz Air, Easy Jet, Sky Europe. Linie te oferują na ogół tym niższe ceny, im wcześniej pasażer zarezerwuje bilet.

Jak wynika z danych przedstawionych kilka tygodni temu posłom z sejmowej komisji infrastruktury przez przedstawicieli administracji lotniczej, w ciągu roku obecności w Polsce tanie linie lotnicze osiągnęły 11,9 proc. udziału w rynku.

(PAP)

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 453

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie