Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair przestaje latać z Rzeszowa do Frankfurtu

Ryanair przestaje latać z Rzeszowa do Frankfurtu

21 lutego 2006

Dzisiaj po raz ostatni samolot Ryanaira odleciał z podrzeszowskiej Jasionki do Frankfurtu. Zostało jedynie połączenie do Londynu. Tanie irlandzkie linie Ryanair już pod koniec ubiegłego roku zapowiadały, że samoloty na trasie Rzeszów-Frankfurt będą latały tylko do końca lutego. Ta zapowiedź się ziściła i samolot odleciał do Niemiec po raz ostatni.

Be Sociable, Share!


Oficjalną przyczyną likwidacji tego połączenia było zbyt małe obłożenie samolotów. Średnio tylko jedna trzecia miejsc była wypełniona. To oczywiście niekorzystnie odbijało się na wynikach finansowych Ryanaira. Pasażerowie dużo chętniej latają z Rzeszowa do Londynu i te połączenia nie są zagrożone.


Ale Ryanair i szefostwo lotniska zapowiadało, że w zamian za Frankfurt być może zostanie uruchomione jakieś inne połączenie. W grę wchodziły Dublin i Rzym. Ale w tej sprawie nie ma ciągle pewnych informacji: „Wiosna i jesień to tradycyjnie czas ogłaszania nowych tras w Ryanair. Niewykluczone zatem, że pewna liczba nowych tras będzie dotyczyła polskich lotnisk, w tym w szczególności Rzeszowa. Obecnie nie zapadły jeszcze żadne decyzje, ale w ciągu kilkunastu tygodni firma najprawdopodobniej poinformuje o nowych trasach, które zostaną uruchomione jesienią 2006 roku.” – informuje Tomasz Kułakowski z Ryanaira.


Jan Staż, dyrektor portu lotniczego Rzeszów-Jasionka też nie mówi wiele więcej: „Prowadzimy cały czas rozmowy z Ryanairem. Jeśli przewoźnik będzie miał możliwości logistyczne, to będzie możliwość uruchomienia nowych połączeń – mówi Gazecie. Ale nie chce wymienić nawet nazw miast branych pod uwagę.”


 


/Gazeta Wyborcza/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 425

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie