Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair obiecuje bazy

Ryanair obiecuje bazy

14 kwietnia 2008

W wywiadzie dla Gazety Wyborczej, wiceprezes Ryanaira Michael Cawley, zdradził, że przewoźnik za kilka lat zamierza zbudować nawet sześć baz w Polsce. Jeden samolot w bazie oznacza 400 tys. podróżnych więcej, a przecież od początku w bazie mają stacjonować co najmniej 3 samoloty.

Be Sociable, Share!


W zeszłym roku linie lotnicze przewiozły w Polsce około 17,2 mln pasażerów, czyli 20 proc. więcej niż rok wcześniej. W Hiszpanii, w której żyje podobna liczba ludzi, linie lotnicze przewożą prawie dziesięć razy więcej pasażerów.

Ryanair w ubiegłym roku przewiózł 2,3 mln pasażerów na polskich trasach. Decyzja o budowie bazy w Polsce ma zapaść w ciągu dwóch, trzech miesięcy. Ma zostać otwarta na początku 2009 roku. Ryanair bierze pod uwagę przede wszystkim Gdańsk, Rzeszów, Wrocław, Poznań, Katowice, Szczecin. Warszawa i Kraków są za drogie. Stolica brana jest pod uwagę tylko w przypadku otwarcia lotniska w Modlinie. 


Ryanair w Polsce ma jednak poważnych konkurentów. Wciąż więcej pasażerów obsługuje LOT (4,3 mln) czy WizzAir (2,7 mln). Ten drugi przewoźnik chce w tym roku przewieźć 4 mln podróżnych w Polsce i już otworzył swoją drugą bazę w naszym kraju. 


Dla wszystkich linii lotniczych w tym roku głównym problemem będzie drożejące paliwo. Rok temu baryłka ropy kosztowała 65 dol., teraz powyżej 100 dol. Np. dla Ryanaira koszty paliwa wzrosły z 21 do 27 euro w przeliczeniu na jednego pasażera. 


Na podstawie Gazety Wyborczej


/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 1 427

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie