Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair negocjuje z Poznaniem

Ryanair negocjuje z Poznaniem

1 lutego 2005

Jest szansa, że jeszcze w tym roku stolica Wielkopolski uzyska międzynarodowe połączenia z Frankfurtem i Sztokholmem. Wszystko wskazuje na to, że z Poznania będzie latać irlandzki Ryanair.

Be Sociable, Share!


Władze samorządowe Poznania twierdzą, że Ryanair jest bliski podpisania umowy, a samoloty zaczną latać już w październiku. Zastępca prezydenta miasta Jerzy Stępień odbył w tym celu rozmowy z prezesem lotniska Ławica Krzysztofem Pawłowskim oraz Benym Bergerem, dyrektorem ds. rozwoju Ryanair.

Irlandczycy chcą uruchomić połączenia do Londynu i Frankfurtu. Władze Poznania chcą by Ryanair latał także do Sztokholmu. „Wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną, hotelami i restauratorami chcemy wypromować weekendy dla Szwedów w Poznaniu” – stwierdził Stępień. Cena biletu z Poznania w tych kierunkach ma wynieść ok. 100 euro w obie strony.

Teraz irlandzki firma ma przesłać propozycję umowy i wówczas rozpoczną się szczegółowe negocjacje.

Współpraca samorządu i taniej linii ma polegać m.in. na tym, że miasto Poznań mogłoby się reklamować na stronach internetowych Ryanair. Koszt takiej reklamy to ok. 400 tys. zł rocznie. Jak twierdzi Jerzy Stępień gra jest warta świeczki, ponieważ witryny tanich przewoźników są bardzo chętnie odwiedzane. Stronę Ryanair odwiedza miesięcznie kilka milionów ludzi.

Do uzgodnienia pozostają także kwestie opłat lotniskowych. Sprawa ta jest tajemnicą handlową, wiadomo jednak, że Ryanair oczekuje znacznego obniżenia opłat. W zamian linia zapewnia miastu i portowi znaczną liczbę turystów.

W ubiegłym roku z usług Ryanair skorzystało ok. 24 mln pasażerów. Przewoźnik posiada 80 samolotów, które latają na 94 lotniska w całej Europie. Linia oferuje promocyjne ceny biletów już za 99 pensów, czyli ok. 6 zł.

Od marca Ryanair będzie latać z Wrocławia.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 402

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie