Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair nawołuje polski rząd do zmian

Ryanair nawołuje polski rząd do zmian

11 kwietnia 2006

Podczas konferencji prasowej w Warszawie z okazji roku działalności w Polsce szef Ryanair wezwał polski rząd do reformy zarządzania państwowymi lotniskami poprzez zniesienie sztywnych, odgórnie narzucanych opłat, które hamują rozwój portów regionalnych.

Be Sociable, Share!


Występując w Warszawie, Michael O’Leary, prezes Ryanair powiedział: „Polskie władze muszą przeprowadzić gruntowne reformy przestarzałego systemu zarządzania lotniskami. Należy pomóc regionalnym portom lotniczym w uwolnieniu ich potencjału, a wtedy przyczynią się do powstawania nowych miejsc pracy i pomnażania dobrobytu. W obecnej chwili jest to ograniczane przez narzucane z Warszawy koszty, co zmniejsza możliwości konkurencyjne regionalnych portów. Nawołujemy również polskie władze do uruchomienia drugiego lotniska dla Warszawy na terenie dawnej bazy wojskowej w Modlinie. W całej Europie, konkurencyjne lotniska powstające wokół głównych miast przyczyniają się do obniżania cen połączeń i przyciągają tłumy turystów.”


Według kierownictwa niskokosztowej linii lotniczej Ryanair rezultatem takich pożądanych zmian, byłaby radykalna poprawa w dostępie Polaków do tanich biletów lotniczych oraz możliwość rozwoju turystyki i biznesu we wszystkich regionach kraju. W najbliższych pięciu latach sam tylko Ryanair mógłby na polskich trasach przewozić nie jak w tym roku 1,6 miliona pasażerów, ale aż 10 milionów rocznie, przyczyniając się tym samym do powstania 10 000 miejsc pracy.


 

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 998

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie