Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Ryanair nowości

Ryanair czeka na decyzje UE

Ryanair czeka na decyzje UE

14 września 2006

Rząd i urzędnicy Ryanair są pewni, że przed końcem następnego miesiąca, Bruksela zgodzi się na uruchomienie lotów na Maltę. Komisja Europejska właśnie została oficjalnie powiadomiona o projekcie tanich linii.

Be Sociable, Share!


Dzięki planowi finansowej pomocy, z którego mogły skorzystać wszystkie europejskie linie lotnicze, Ryanair rozpocznie loty na Maltę na trzech trasach pod koniec października. Rezerwacji można dokonywać od zeszłego tygodnia.

Komisja złożona z urzędników rządowych zaakceptowała propozycję przewoźnika, a powiadomienie zostało przedstawione w zeszły piątek, oficjalnie poinformowało Ministerstwo Turystyki. Urzędnicy Ministerstwa Turystyki i Ryanair powiedzieli, że są głęboko przekonani, że EU udzieli pozwolenia bardzo szybko.


„Oficjalne rozmowy z Komisją Europejską rozpoczęły się od momentu powstania tego projektu i postępowaliśmy ściśle według wskazówek UE. Nie widzę żadnego powodu, dlaczego Bruksela miałaby zwlekać i jesteśmy przekonani, że ostateczna decyzja jest kwestią dni”, powiedział urzędnik Ministerstwa Turystyki.


Zapytany czy Ryanair nie pośpieszyły się zaczynając sprzedaż biletów przed otrzymaniem oficjalnego pozwolenia od UE, rzecznik Ryanair powtórzył słowa urzędników Ministerstwa Turystyki.


„Malta nie jest pierwszym państwem, do którego latamy i wiemy dobrze co robimy” Według zasad udzielania pomocy obowiązującymi w EU, projekt musi być zgodny z surowymi wskazówkami dotyczącymi finansowania lotnisk i początkowej pomocy dla linii obsługujących regionalne lotniska. Komisyjne źródła informują, że zawiadomienie zostanie wysłana do komisyjnej jednostki, która zajmie się sprawdzeniem projektu.


„Jedynie pod koniec tej procedury komisja przyjmie stanowisko czy wydać pozwolenie czy nie. W kilku podobnych przypadkach prosiliśmy rząd o skorygowanie projektu”. Na pytanie jak długo ta procedura zazwyczaj trwa źródła informują, że to zależy od wielu kwestii, wliczając potrzebę przedstawienia wszystkich szczegółów.


O ile wiadomo Komisja jest kolejną biurokratyczna organizacją, dlatego też nie możemy tak naprawdę stwierdzić, czy procedura zakończy się w przeciągu kilku tygodni.


“Zanim upewnimy się, że projekt spełnia wszystkie wymagania może minąć nawet kilka miesięcy”. Projekt może liczyć na finansową pomoc, aby pokryć początkowe koszty, marketing i promocję trasy, ale nie są finansowane działania takie jak wynajem lub amortyzacja samolotu, paliwo, wynagrodzenie załogi lub koszt serwisu cateringowego.


Kwota przyznana jednym liniom powinna być przeliczona na pasażera lądującego na Malcie a zaczynającego podróż z innego miejsca.

/RS Dublin/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 6 154

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie