Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Ryanair coraz bardziej obecny

Ryanair coraz bardziej obecny

18 maja 2005

Ryanair ogłosił dziś w Gdańsku cztery nowe trasy z Londynu-Stansted do Polski: Gdańska, Bydgoszczy, Szczecina i Rzeszowa. Loty na wszystkich nowych trasach rozpoczną się 30 października 2005 r. Ceny zaczynają się już od 19,00 zł. Szykuje się wielka ofensywa Irlandzkiego giganta na polski rynek.

Be Sociable, Share!


Zaledwie miesiąc po ogłoszeniu dwóch nowych tras, z Gdańska i Rzeszowa do Frankfurtu-Hahn, na których loty rozpoczynają się odpowiednio 30 października i 1 listopada, Ryanair powraca z jeszcze większą ilością dobrych informacji. Na obu nowych trasach z Gdańska pasażerowie będą podróżowali nowymi samolotami typu Boeing 737 800, które zabierają na pokład do 189 pasażerów.

Dodatkowo, Ryanair ogłosił jeszcze jedną nową trasę z Londynu do krajów Europy Środkowej. 30 października 2005 r. Ryanair zacznie także dwa razy dziennie latać do stolicy Słowacji – Bratysławy. Liczba wszystkich tras z i do Polski obsługiwanych przez Ryanair wynosi obecnie 7, a liczba wszystkich tras Ryanair w Europie Środkowej wzrosła do dziesięciu.

„Nowe połączenie Ryanair z Gdańska do Londynu w znacznym stopniu rozwinie turystykę w regionie. W pierwszym roku działania spodziewamy się przewieźć na tej trasie więcej niż 100 tys. pasażerów” – powiedział Sean Coyle, Dyrektor ds. Przychodów z Operacji Lotniczych Ryanair. „Duży procent tej liczby stanowić będą Brytyjscy turyści. Na obu naszych gdańskich trasach spodziewamy się w ciągu pierwszego roku przewieźć ponad 160 tys. pasażerów” – dodał. Obecność Ryanair w Gdańsku powinna stworzyć przynajmniej 100 nowych miejsc pracy.

Jak mówiono w czasie konferencji prasowej porównując loty na tej samej trasie tradycyjneych przewoźników, pasażer korzystający z usług linii Ryanair oszczędzi nawet 97 proc. wydanej na bilet.

Ryanair obsługuje połączenia na 229 trasach w 20 krajach. Linia posiada 12 europejskich baz i do końca 2005 r. będzie operować flotą 96 nowych Boeingów 737 serii 800. Firma zamówiła już kolejnych 129 maszyn, które zostaną dostarczone w ciągu sześciu najbliższych lat. Ryanair zatrudnia obecnie 2600 pracowników i w obecnym roku chce przewieźć ponad 34 miliony pasażerów.

PK

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 402

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie