Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze - Aktualności

Ryanair chce do Krakowa

Ryanair chce do Krakowa

12 grudnia 2005

Irlandzkie tanie linie lotnicze wciąż rozważają założenie swojej bazy na lotnisku w Balicach. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że szansa na inwestycję przepadła definitywnie. Teraz okazuje się, że Kraków wraca do gry.

Be Sociable, Share!


Jak podała Gazeta Wyborcza, Ryanair wciąż rozważa założenie bazy w Krakowie. Do tej pory, mimo oferty Ryanaira, krakowski port nie robił nic, aby przyciągnąć inwestorów. Stąd też krążyły pogłoski, że Irlandczycy zrezygnują ze swoich planów wobec Krakowa i swoją polską bazę ulokuje gdzie indziej, np. we Wrocławiu.

Okazuje się jednak, że Kraków wciąż jest brany pod uwagę. Ryanair chce szybkiego podwyższenia kategorii systemu naprowadzania samolotów. Będą też potrzebować większej liczby stanowisk na płycie postojowej i ewentualnie hangaru. Rozbudowa płyty i utworzenie nowej drogi kołowania przewidziane są w planach inwestycji na przyszły rok.
W Balicach prowadzone są intensywne prace przy rozbudowie terminala. Mimo to, potrzebne jest zbudowanie nowego terminala. Ma on powstać niezależnie od tego, czy Ryanair zainwestuje w Krakowie. W planach na przyszły rok zakłada się wydanie na inwestycje 80 mln zł.

Decyzja o lokalizacji bazy ma zostać podjęta w połowie przyszłego roku.

PK na podst. Gazety Prawnej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 270

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie