Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze

Rozwój lotniska w Rzeszowie zagrożony?

8 marca 2006

Rozbudowa rzeszowskiego lotniska stoi pod znakiem zapytania. A wszystko przez podkarpackich radnych, którzy powołali spółkę do zarządzania lotniskiem.

Be Sociable, Share!


Powołanie tej spółki ma zapewnić 10 mln zł z budżetu województwa na budowę terminala odpraw pasażerskich. Powinien on powstać w ciągu najbliższych 20 miesięcy a jego budowa ma kosztować 65 mln zł. Te pieniądze muszą być zagwarantowane do początku maja tego roku. Bez nich nie będzie można rozpocząć budowy. Zatem nie wiadomo czy uda się w zakładanym terminie przeprowadzić rozbudowę portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Być może odwlecze się ona w nieokreśloną przyszłość do czasu, aż w budżecie województwa pojawią się zebrane fundusze na ten konkretny cel.


Poseł Bogusław Kowalski – przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury twierdzi, że powołanie takiej spółki to zła decyzja, bowiem prawo nie zezwala na dofinansowanie lotniska z budżetu państwa, a samorząd nie udźwignie ciężaru koniecznych inwestycji.


Strategia rozwoju rzeszowskiego portu lotniczego została opracowana i zaakceptowana. Nie wiadomo tylko, skąd wziąć pieniądze na inwestycje, a potrzeba w sumie około 300 mln zł.

Be Sociable, Share!

Wizyt: 365

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie