Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Lotnisko Chopina Warszawa

Rozliczenia „Portów Lotniczych” z OLT Express Regional oraz OLT Express Poland

13 sierpnia 2012

Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze”, zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie, współpracowało z dwoma liniami lotniczymi: OLT Express Regional oraz OLT Express Poland.

Be Sociable, Share!


Przedsiębiorstwo „Porty Lotnicze”, zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie, współpracowało z dwoma liniami lotniczymi: OLT Express Regional oraz OLT Express Poland. Linia OLT Express Regional wykonywała rejsy rozkładowe w ruchu krajowym i międzynarodowym, natomiast druga linia OLT Express Poland – rejsy czarterowe dla biur podróży, głównie do Egiptu, Jordanii, Grecji i Turcji.

Po ogłoszeniu upadłości i zawieszeniu działalności obu linii oraz odebraniu im przez Urząd Lotnictwa Cywilnego certyfikatu przewoźników rozliczenia finansowe pomiędzy „Portami Lotniczymi” a wspomnianymi przewoźnikami wyglądają następująco:

-    Linia OLT Express Regional jest rozliczona z PPL. OLT Express Regional rozliczała się z PPL w systemie przedpłat.
-    Linia OLT Express Poland ma zaległości finansowe wobec PPL (ich wysokość jest tajemnicą handlową). OLT Express Poland rozliczał się z PPL w cyklu miesięcznym, po wykonaniu operacji lotniczych (tak jak większość przewoźników a szczególnie przewoźników czarterowych – ze względu na specyfikę tego ruchu).

Przedstawiciele OLT Express Poland w dniu 30.07.2012, na dzień przed ogłoszeniem upadłości, prowadzili z PPL negocjacje zapewniając, że kłopoty są przejściowe i wszystkie zobowiązania zostaną uregulowane w najbliższym czasie.

Zadłużenie OLT Express Poland nie wpływa na stabilną sytuację finansową Przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze”.

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie