Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze - Aktualności

Rozbudowa Pyrzowic

6 grudnia 2005

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach powiększy się o ponad 18 hektarów dawnego lotniska wojskowego.

Be Sociable, Share!


Dyrekcja portu przekonuje, że nowe tereny są niezbędne dla dalszego rozwoju lotniska, które w tym roku – po raz pierwszy w historii – odprawiło ponad milion pasażerów.

W piątek samorząd woj. śląskiego, który jest największym akcjonariuszem zarządzającego portem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL), nabył od Agencji Mienia Wojskowego nieruchomość o powierzchni 18,4 ha, którą przekaże następnie aportem do GTL. Trwają rozmowy o przekazaniu samorządowi kolejnych terenów dawnego lotniska wojskowego.

Dotychczas GTL był właścicielem 158 hektarów lotniska, a dalsze 280 hektarów dawnego lotniska wojskowego dzierżawił od samorządu woj. śląskiego.

Po zakończonej niedawno rozbudowie, lotnisko rozpoczyna kolejną. W ciągu najbliższych dwóch lat, kosztem 50 mln zł, powierzchnia terminalu pasażerskiego zostanie podwojona. Obecnie port może odprawiać ok. 1,6 mln pasażerów rocznie, tj. ok. 560 osób w ciągu godziny. Po rozbudowie możliwości wzrosną do 3,6 mln osób rocznie, a w godzinę będzie można odprawić ok. 1,6 tys. podróżnych.

Większa przepustowość jest potrzebna, ponieważ w tym roku – po raz pierwszy w swojej historii – lotnisko odprawi ponad milion pasażerów. Do końca listopada z usług portu skorzystało już 1.023.009 pasażerów, wobec ponad 622,6 tys. osób w zeszłym roku i niespełna 258 tys. rok wcześniej.

PK na podst. PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 231

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie