Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aeoroflot

Rosyjskie linie lotnicze zawyżają ceny biletów

2 sierpnia 2013

Linie lotnicze w Rosji zawyżają ceny biletów wykorzystując nieważne już przepisy. Sprawą zajęła się prokuratura generalna Rosji i rząd – podała „Rzeczpospolita”.

Be Sociable, Share!


Linie lotnicze w Rosji zawyżają ceny biletów wykorzystując nieważne już przepisy. Sprawą zajęła się prokuratura generalna Rosji i rząd – podała „Rzeczpospolita”.
Powszechne zawyżanie cen biletów lotniczych wykryła kontrola służb antymonopolowych. Prokurator generalny Jurij Czajka podał, że cena jest zawyżona średnio 1,5 raza. Mechanizm polega na wliczaniu do ceny biletu różnych dodatkowych usług, których pasażerowie nie potrzebują – podaje gazeta „Wiedomosti”.

Jak się okazuje, rosyjscy przewoźnicy wykorzystują przepisy z początku lat 90., gdy w Rosji latał tylko Aerofłot. Regulacje te nie posiadały mechanizmów wolnorynkowych, dawno przestały obowiązywać, jednak na ich miejsce nie pojawiły się nowe, dostosowane do zmian w gospodarce. Obecnie przewoźnicy wliczają do kosztów wydatki nieoperacyjne, jak reklamy, wynajem pomieszczeń czy promocje; wymyślają też najróżniejsze pseudousługi, tym samym windując ceny biletów.

Kontrolerzy wykryli, że na krajowym rynku bilety Aerofłotu są średnio o 1 tys. rubli droższe niż konkurencji. Na trasach zagranicznych różnice są jeszcze większe. Jak podaje „Rz”, za bilet z Moskwy do Paryża Aerofłot w połowie roku kazał sobie płacić od 27,8 tys. rubli (2783 zł), podczas gdy np. rosyjski Transaero – od 9921 rubli (990 zł), a francuski Aigle Azur od 10115 zł (1020 zł).

rp.pl

Be Sociable, Share!

Wizyt: 419

Tagi: , ,

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie