Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rośnie rynek europejski

12 października 2005

Branża lotnicza ma powody do radości. Rośnie liczba pasażerów tanich linii lotniczych w Europie. Coraz więcej chcą latać Polacy, a zagraniczne linie lotnicze uruchamiają nowe połączenia do Polski.

Be Sociable, Share!


Najszybciej rozwija się Ryanair. We wrześniu linia przewiozła ponad 3 mln pasażerów, ponad 30 proc. niż rok wcześniej. EasyJet obsłużył 2,74 mln osób (wzrost o 16,5 proc.).

Ale dobrze wiedzie się też tradyjnym przewoźnikom. Ruch Air France-KLM wzrósł o 9,7 proc., prawie takim samym wzrostem może poszczycić się SAS. Wzrost British Airways wyniósł 7,8 proc.

Jak donosi Rzeczpospolita, także LOT jest zadowolony ze wzrostu liczby pasażerów, ale linie nie podały jeszcze dokładnych danych. Linie Centralwings, spółka córka LOTu, od momentu powstania przewiozła 570 tys. pasażerów, z czego 70 tys. w samym tylko wrześniu. Đredni wskaźnik wypełnienia miejsc w samolocie wyniósł w tym czasie 85 proc.

Niektórzy specjaliści rynku lotniczego są zdania, że kryzys w branży lotniczej mamy już za sobą. Dowodem na to jest choćby 27-proc. wzrost liczby podróżnych w Polsce. Nadal jednak dużym hamulcem są ceny ropy naftowej, które generują nawet 25 proc. kosztów linii lotniczych.

PK na podst. Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 401

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie