Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rośnie ruch lotniczy z zagranicą

27 kwietnia 2005

Liczba pasażerów odprawianych i przyjmowanych na 12 polskich lotniskach obsługujących ruch z zagranicą w 2004 roku wzrosła o przeszło jedna czwartą w stosunku do 2003 roku – podał Urząd Lotnictwa Cywilnego. Rzecznik prasowy Polskich Portów Lotniczych Edyta Mikołajczyk uważa, że wzrost ten wiąże się z przystąpieniem Polski do UE.

Be Sociable, Share!


W 2003 roku obsłużono na polskich lotniskach 7,1 mln pasażerów, a w roku 2004 o 25,8 proc. więcej – czyli blisko 9 mln. Rekordzistą jest lotnisko warszawskie – ponad 6 mln pasażerów w końcu roku 2004 (rok wcześniej 5,2 mln pasażerów).

Według nieoficjalnych danych PPL na warszawskim lotnisku im. F. Chopina w marcu 2005 roku obsłużono (przyjęto i odprawiono) ponad 509 tys. pasażerów międzynarodowych – rok wcześniej było to niecałe 333 tys.

Od 1 maja 2003 roku do 31 marca 2004 obsłużono 3,2 mln pasażerów na liniach międzynarodowych, a od 1 maja 2004 do 31 marca 2005 r. – 5,2 mln – to oznacza wzrost o blisko 62 proc.

Ten wzrost wiąże się również, w opinii rzeczniczki prasowej PPL, z liberalizacją i dopuszczeniem do polskiego rynku nowych przewoźników.

Od momentu wejścia Polski do UE blisko 20 przewoźników krajowych i zagranicznych uruchomiło ponad 70 nowych połączeń – wynika z informacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Nowe trasy międzynarodowe uruchomiło blisko 20 przewoźników, w tym tzw. tanie linie lotnicze – Wizz Air, SkyEurope, Easy Jet, Ryanair, Germanwigs, Centralwings.
Na nowych kierunkach latają też „tradycyjne” linie lotnicze, np. PLL LOT na trasie Warszawa – Dublin czy Air Europa na trasie Madryt – Warszawa. Główne miasta polskie, z których startują samoloty na nowych trasach to Warszawa, Katowice i Kraków.

Na podst. PAP

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 528

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie