Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rosnące zainteresowanie Polską

16 marca 2007

W ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie Polską jako jedną z Europejskich destynacji. Popularność lotów do Polski zwiększa się zwłaszcza wśród turystów z Wielkiej Brytanii.
Powołując się na wyniki badań CAA (Specjaliści od Awiacji Cywilnej), wyraźnie widać, że liczba pasażerów podróżujących z i do Polski wzrosła w 2006 roku o 80% w stosunku do roku ubiegłego (1,5 milionowy wzrost).

Be Sociable, Share!


Spowodowało to nawet zwiększenie liczby lotów przez niektórych przewoźników, którzy wyczuli w tej sytuacji dobry interes. Przykładowo, WizzAir uruchomił oddzielne połączenia z Liverpoolu do Gdańska i z Doncaster Sheffield do Katowic.Popularność tego ruchu turystycznego nie była spowodowana migracjami w celach zarobkowych, jak mogłoby się wydawać, ale także wzrostem zainteresowania Polską jako świetnym miejscem na organizacje city-breaks (pobyty weekendowe).Sytuacja ta zaskoczyła głównie przewoźników, którzy przewidywali wzrost natężenia ruchu pasażerskiego głównie do Irlandii i Niemiec. Tam natomiast, wzrost w porównaniu do roku ubiegłego wynosił zaledwie 5% (ok. 0.6 miliona osób więcej).Sytuacja jest o tyle niezwykła, iż najbliżej porównywalny wzrost odnotowany był jedynie przy połączeniach na Półwysep Indochiński (ok. 30%), Północnej Afryki (ok. 25%) i na Środkowy Wschód Europy (ok. 13%).W 2006 roku, lotniska Wielkiej Brytanii odprawiły ok 235 milionów pasażerów. Daje to wzrost o ok. 3% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Największą popularnością cieszyły się bezkompromisowo lotniska: Stansted, Gatwick i London City – przyjmujące największą liczbę samolotów tanich linii lotniczych.


Źródło: CAA


/Luke/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 5 759

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie