Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rodzice powinni lepiej poznać swoje prawa

3 sierpnia 2010

Zgodnie z unijnymi przepisami pasażerowie lecący z małymi dziećmi mogą w czasie lotu liczyć na pomoc stewardes oraz odosobnione miejsce do karmienia i przewijania. Rodzice nie zawsze jednak wiedzą, jakie prawa im przysługują.

Be Sociable, Share!


Przede wszystkim rodzice powinni dowiadywać się u konkretnej linii, jakie ma udogodnienie dla podróżujących z małymi dziećmi. Każdy przewoźnik stosuje własne procedury.

Jednak wszystkich przewoźników obowiązują generalne zasady ustanowione w UE. Przede wszystkim rodzice mają prawo do otrzymania pomocy od obsługi samolotu bez dodatkowych opłat. Podobną darmową pomoc powinni udzielić pracownicy lotniska. Na pokład samolotu można wziąć pokarm dla niemowlaka. Wózek dziecięcy można nadać na bagaż w ostatniej chwili przed wejściem na pokład. Wózek oraz dodatkowe urządzenie potrzebne do transportu dziecka (np. fotelik samochodowy) można transportować bez dodatkowych opłat.


Europarlamentarzyści z Łodzi podsunęli pomysł, by na budowanym tam nowym terminalu pojawiły się specjalne przejścia tylko dla osób podróżujących z dziećmi. Podobne rozwiązania forsują w innych miastach.


Na podstawie Gazety Wyborczej/KY/

Be Sociable, Share!

Wizyt: 220

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie