Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Aktualności

Rewolucyjny Q400 nie ma sobie równych. Poznajcie gwiazdę Eurolotu.

22 sierpnia 2012

Nowoczesny Bombarider Q400 NextGen to samolot, który zrewolucjonizował rynek krajowych połączeń lotniczych. Jest ekologiczny, wygodny, a przy tym bardziej oszczędny od innych maszyn w swojej klasie.

Be Sociable, Share!


Nowoczesny Bombarider Q400 NextGen to samolot, który zrewolucjonizował rynek krajowych połączeń lotniczych. Jest ekologiczny, wygodny, a przy tym bardziej oszczędny od innych maszyn w swojej klasie. Trzy fabrycznie nowe Dash Q400 od maja tego roku wożą pasażerów Eurolotu w ramach połączeń krajowych i międzynarodowych. Do końca 2012 roku dołączy do nich kolejne pięć maszyn kanadyjskiego producenta, zapewniając podróżnym komfort i wygodę.

ZIELONY AS DRUŻYNY

Turbośmigłowce kanadyjskiego producenta są oszczędne, ciche i ekologiczne. Zakup Bombardierów oznacza zupełnie nowy komfort latania. Samoloty są przy tym szybkie i ekonomiczne. Dzięki tej inwestycji Eurolot będzie dysponował jedną z najnowocześniejszych flot lotniczych w Europie. Zapraszamy na pokład!

WYGODA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

Przyszli pasażerowie mogą spodziewać się wyciszonej kabiny, wygodnych foteli, większych schowków na bagaż podręczny i przyjaznego oświetlenia typu LED – tradycyjne żarówki zastąpiono bowiem diodami, dającymi jaśniejsze światło.

MISTRZOWSKIE OSIĄGI

Zaletą Bombardiera jest przede wszystkim oszczędność w eksploatacji. Q400 zużywają o ok. 30 do 40 proc. mniej paliwa niż latające na tych samych trasach odrzutowce. Nasz nowy nabytek cechują przy tym znakomite osiągi – samolot ma dużą prędkość wznoszenia, a wysoka prędkość przelotowa – ok. 670 km/h – sprawia, że na trasach regionalnych dorównuje odrzutowcom. Model jest też wyjątkowo cichy – natężenie hałasu emitowane przez Q400 NextGen jest o ok. 15 decybeli niższe niż wymagają tego rygorystyczne przepisy ICAO, co z pewnością docenią mieszkańcy regionów położnych w pobliżu lotnisk.

Silniki Bombardiera generują ponad 5000 koni mechanicznych mocy. Maszyna ma 32 metry długości, a zapas paliwa, jaki ze sobą zabiera może liczyć nawet 6500 litrów. Bombardier jest szybszy od konkurencji w swojej klasie, natomiast w porównaniu do odrzutowca – nawet o 40 proc. bardziej oszczędny i ekologiczny. To najnowszy pasażerski wariant samolotu oferowany przez kanadyjską firmę.

POLEĆ JUŻ DZIŚ

Maszyny Eurolotu zabiorą na pokład 78 pasażerów. Samoloty latają w ramach krajowej i zagranicznej siatki połączeń Eurolotu. Trzy z ośmiu zamówionych Q400 już wożą podróżnych na wybranych trasach. Sprawdź.

eurolot.com

Be Sociable, Share!

Podobne wpisy

Comments are closed.

Przyloty Warszawa Okęcie