Europejski Informator Lotniczy
 • Szukaj


 • Opóźnienia na lotniskach

  Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.
  <
 • Aktualności Eurocontrol


 • Polecamy TravelForum.pl

   No item elements found in rss feed.

Porty lotnicze - Aktualności

Remont pasa opóźni otwarcie

23 czerwca 2005

Nowy terminal za 5 mln euro o przepustowości niemal 2 mln pasażerów rocznie – tak będzie wyglądało lotnisko dla tanich linii w Modlinie pod Warszawą. Jego otwarcie może się jednak opóźnić o rok.

Be Sociable, Share!


Jeszcze kilka tygodni temu Edyta Mikołajczyk zapewniała, że do Modlina będzie można latać jeszcze jesienią tego roku. Ale plan ten może spalić na panewce. Powodem jest konieczność wyremontowania pasa startowego.

Pas startowy modlińskiego portu może służyć przewoźnikom najwyżej rok, donosi Rzeczpospolita. Przedstawiciele zarządcy lotniska uważają, że lepiej byłoby taki remont przeprowadzić teraz, jeszcze przed otwarciem portu dla pasażerów i linii lotniczych.

Sam remont nie będzie trwał długo – ok. 5 tygodni. Problem w tym, że władze portu muszą rozpisać przetarg ma jego modernizację. A to może trwać dodatkowych kilka miesięcy, a w konsekwencji opóźni oddanie portu do użytku o rok. Koszt takiej inwestycji wynosi ok. 60 mln zł.

W ostateczności będzie można dokonać otwarcia lotniska już teraz, a z remontem pasa poczekać do przyszłego roku. Ale wówczas będzie konieczne ograniczenie lotów na czas prac modernizacyjnych na co najmniej kilka tygodni. Takie prace wykonywane przy funkcjonującym ruchu lotniczym oznaczają zaś wzrost kosztów remontu. A jak zapowiadają władze portu w Modlinie, nie ma sensu otwarcie lotniska przed zakończeniem wszystkich prac.

Wszystko to może doprowadzić do tego, że uruchomienie lotniska w Modlinie odwlecze się do późnej jesieni 2006 r. Terminal tanich linii lotniczych Etiuda na warszawskim Okęciu może posłużyć jeszcze 2-3 lata.

PK na podst. Rzeczpospolitej

Be Sociable, Share!

Wizyt: 235

Tagi:

Podobne wpisy

Komentarze

*

Przyloty Warszawa Okęcie